קבינט הדיור אישר קידום מואץ של פרויקט פינוי-בינוי בבת ים

הדמיה: ערן מבל אדריכלים

הדמיה: ערן מבל אדריכלים

קבינט הדיור אישר אתמול (שני, 5.3) להעביר לדיון מואץ בוותמ"ל (הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור) את פרויקט פינוי-בינוי במתחם "שפרבר" בדרום בת ים.

במסגרת הפרויקט, שיזמה הוועדה המקומית של בת ים, ייהרסו 15 בניינים ברחובות הקוממיות, אנה פרנק, שפרבר וקרן היסוד, הכוללים 328 יחידות דיור, ובמקומם ייבנו עשרה מגדלים בני 24 קומות בממוצע, ובהם 1,420 יחידות דיור. מדובר בתוספת של 1,092 יחידות דיור לעיר, בהן 200 יחידות דיור מוגן לקשישים. עוד כולל הפרויקט 20 אלף מ"ר מסחר ותעסוקה ו-9,000 מ"ר מבני ציבור.

מעיריית בת ים נמסר כי בשנים האחרונות מקדמת העירייה תכנון מחדש של רחוב הקוממיות, שמצידו האחד רכבת ישראל ונתיבי איילון ומצידו השני חוף ים. התכנון נועד לנצל את הפוטנציאל הגדול של רחוב זה ולהפוך אותו לרחוב מרכזי ואינטנסיבי, הכולל עירוב שימושים, מגורים לצד מסחר, תעסוקה, בילוי ופנאי.

הוותמ"ל (הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור) נוסדה על ידי קבינט הדיור במטרה לזרז פרויקטים של בינוי כחלק מסל הפתרונות למשבר הדיור בישראל. ועדה זו למעשה "עוקפת" את הוועדה המחוזית, ומבטיחה קיצור זמני המתנה לאישור באופן משמעותי.

פורסם על ידי