23 ילדים ובני נוער נפגעו בתאונות אופניים בעשור האחרון

תמונת המחשה | צילום שאטרסטוק

תמונת המחשה | צילום שאטרסטוק

23 ילדים ובני נוער נפגעו בתאונות דרכים בבת ים כשרכבו על אופניים בעשור האחרון (2007-2016) – כך עולה מנתוני עמותת "אור ירוק" המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. הנתונים מתפרסמים לקראת יום הכיפורים שיחול בסוף השבוע.

על פי הנתונים, 3 מהילדים נפצעו באורח קשה והיתר נפצעו באורח קל. עוד עולה מהנתונים כי בשנה שעברה (2016) נפגעו שני ילדים בתאונות דרכים בבת ים כשרכבו על אופניים בבת ים, כמו גם ב-2015. ב-2014 נפגעו שלושה ילדים בתאונות כאלו.

על פי נתוני עמותת אור ירוק, 220 בני אדם בכל הארץ נפגעו ונזקקו לעזרה ראשונה עקב פציעה מרכיבה על אופניים, אופניים חשמליים והחלקה על גלגיליות, סקייטבורד, רולר בליידס וקורקינט ביום הכיפורים אשתקד!

"הילדים שלנו הם הדבר היקר לנו מכל, ולכן משרד התחבורה חייב לעשות הרבה יותר כדי לצמצם את ההיפגעות שלהם בתאונות דרכים ובעיקר בתאונות אופניים", מסר ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק, "יום הכיפורים הוא יום שמרובה בהיפגעות של ילדים בתאונות אופניים. זה הזמן להגביר את המודעות בקרב הילדים לסכנות שהכביש מציב. במקביל ראשי הערים חייבים להתחיל להתחשב ברוכבי האופניים ולסלול עבורם שבילי רכיבה רציפים ובטוחים. בכל מפגש בין רוכב אופניים וכלי רכב הרוכב תמיד יפסיד וייפגע, ולכן התשתיות חייבות להיות בטוחות עבור הרוכבים במטרה לצמצם את המעורבות הגבוהה שלהם בתאונות דרכים".

 כך נעבור את יום הכיפורים בבטחה – טיפים של עמותת אור ירוק: 

* קסדה היא שומר הראש של הרוכב, רוכבים רק עם קסדה רכוסה באופניים, אופניים חשמליים, רולר בליידס, קורקינט והוברבורד.

* ברכיבה בשעות הלילה לובשים בגדים בהירים.

* רוכבים רק עם מגני ברכיים וכפפות.

* ילד מתחת לגיל 16 לא רוכב על אופניים חשמליים והוברבורד.

* ודאו את תקינות האופניים (הצופר, הצמיגים, הבלמים, התאורה ומחזירי האור)

* מתאימים לכל רוכב זוג אופניים שמתאים לגובה שלו כך שקצות האצבעות יגיעו לקרקע.

סקירות נרחבות של עשרות מחקרים שבוצעו במדינות שבהן חלה חובת חבישת קסדה בעת רכיבה על אופניים, מראות כי חבישת קסדה מפחיתה את הסיכון לפגיעת ראש בעד ל-85%. בדו"ח של ארגון הבריאות העולמי (WHO), אשר מסתמך על מחקרים מארה"ב, אירופה, אוסטרליה וניו-זילנד, מצוין במפורש כי קסדות אופניים מפחיתות גם את כמות פגיעות הראש והמוח וגם את חומרתן.

פורסם על ידי