המיליונר שתרם לבת ים – חבר של ביל קלינטון

יצחק שפר ואשתו מרים | צילומים אלבום פרטי

יצחק שפר ואשתו מרים | צילומים אלבום פרטי

איש העסקים הישראלי-אמריקאי יצחק שפר, שפועל נגד תנועות החרם על ישראל (BDS) ונמנה על ראשי התומכים בשדולה הפרו ישראלית אייפאק – הוא זה שיונצח בבית הספר "ראשונים". במסגרת הנצחת השם יתרום שפר מיליון דולר שיוקצו למערכת החינוך בעיר.

כפי שחשפנו כאן לפני כחודש, שמו של בית הספר ראשונים יהפוך בקרוב לביה"ס יצחק שפר. בתמורה יעניק התורם מיליון דולר, שיוקצו לטובת פרויקטים במערכת החינוך העירונית. שמו של בית הספר, שנקרא בראשיתו "ממלכתי א'", ייקרא על שמו של איש העסקים הישראלי-אמריקאי, שהתחנך בבית ספר זה לפני עשרות שנים ומתגורר כיום בארה"ב. הוא מחזיק בבעלותו מספר חברות, בראשן חברת Life Alert המפעילה מערכות מצוקה אישיות.

לצד עסקיו, פועל שפר רבות למען מדינת ישראל והוא ממייסדי ארגון AIC הנלחם נגד תנועות החרם (BDS) על ישראל, פועל בארגון Stand With Us וכן נמנה על ראשי השדולה האמריקאית הפרו ישראלית – אייפאק.

שפר עם ביל קלינטון
שפר עם ביל קלינטון

בעיריית בת ים מספרים כי לפני מספר חודשים פנה שפר לעירייה וביקש להנציח את שמו בבית הספר. מחזיקת תיק החינוך אסתר פרון ניהלה את ההתקשרות עמו והביאה את בקשתו בפני ועדת השמות העירונית וכן בפני מועצת העיר, שאישרו את הבקשה.

וכך כתב שפר במכתבו: "נולדתי בשנת 1948 להורים ניצולי שואה, ואת רוב ילדותי ביליתי בבת ים. אני שמח לומר שאת לימודי בית הספר היסודי זכיתי להעביר בבית הספר ממלכתי א', אותו סיימתי בשנת 1962, בדיוק לפני 55 שנה. השנים האחרונות בבית ספר זה היו השנים היפות ביותר בחיי, ואף הספקתי מספר שנים לאחר סיום לימודי למלא, באופן זמני תפקיד של מורה". עוד הוסיף שפר כי לחינוכו בבית ספר זה יש חלק חשוב בהישגים אתם קטף בחייו הבוגרים.

שפר ושמעון פרס

שפר ושמעון פרס (למעלה) ואריאל שרון (למטה)

אריק-שרון-ושפר650

פורסם על ידי