יו"ר ועדת התכנון של מחוז תל אביב ביקרה בבת ים

צילום דוברות העירייה

צילום דוברות העירייה

דניאלה פוסק, יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז תל אביב, קיימה בשבוע שעבר סיור מקצועי בבת ים כדי לראות מקרוב את תהליכי ההתחדשות העירונית ברחבי העיר. במהלך הסיור שאותו הוביל ראש עיר יוסי בכר, ביקרה פוסק במספר אתרים בעיר ובהם אתרי התחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי) ובאתרים של בנייה חדשה הכוללת עירוב שימושים (מגורים, תעסוקה ומסחר) כמו שכונת פארק הים והיכל בית המשפט החדש שנבנה בימים אלה.

מעיריית בת ים נמסר כי טרם יצאו לסיור, דנו אנשי התכנון והנדסה של העירייה בהובלת מהנדס העיר שוקי פתאל, עם פוסק באתגרים התכנוניים של העיר, והחשיבות של פיתוח והתחדשות בעיר כחלק מהפיתוח הכלכלי והאורבני שלה. בנוסף הציגו פתאל ואנשיו את תכנית המתאר של עיר ואת הפרויקטים הרבים של פינוי בינוי ותמ"א 38 שמקודמים בעיר בימים אלה.

"העיר בת ים היא מודל עבור ערים אחרות בארץ לאיך צריך לתכנן ולקדם התחדשות עירונית שמשלבת עירוב שימושים", אמרה פוסק בתום הסיור. "בת ים היא מקום מרכזי ואפילו מקדים ערים אחרות בתחום זה. התרשמתי מתכנית המתאר של העיר ומהחזון התכנוני, ואעשה ככול שביכולתי על מנת לתרום להמשך הפיתוח וגל התחדשות והבנייה בעיר".

"בת ים היא כיום אחת הערים המובילות את התכנון העירוני בישראל, הן מבחינת תפיסת העיר החדשנית שאנו מקדמים והן מבחינת התוכניות שמבוצעות הלכה למעשה בשטח", מסר בכר. "שמחתי לארח את הוועדה והעומדת בראשה בעיר, שנמצאת בעיצומם של עשרות פרויקטים שונים של התחדשות עירונית. אנו מודים לוועדה על שיתוף הפעולה ההדוק, ואנו סבורים כי רק באמצעות שילוב ידיים בין רשויות המדינה לשלטון המקומי, הסרת החסמים הבירוקרטיים והבנה שהתחדשות היא צו השעה – נוכל להמשיך את פיתוחה של בת ים ולמצבה כעיר האטרקטיבית ביותר במטרופולין תל אביב".

פורסם על ידי