272 חתמו על עצומה נגד מכירת שם ביה"ס "ראשונים"

תמונת המחשה | צילום: שאטרסטוק

תמונת המחשה | צילום: שאטרסטוק

"עיריית בת ים 'מוכרת' את בית ספר ראשונים תמורת בצע כסף" – כך נפתחת עצומה אינטרנטית עליה חתמו נכון ליום ראשון בערב 272 חותמים. על העצומה חתום שמואל סנטו, ממקימי בית הספר "ראשונים" ומנהל בית הספר בשנים 1966-1986.

תזכורת: לפני כחודשיים חשפנו כאן כי מועצת העירייה צפויה לאשר הסכם תרומה לחינוך בין העירייה לבין קרן התרומות של משפחת שפר. במסגרת ההסכם, הקרן תתרום לעירייה מיליון דולר ובתמורה לכך בית הספר "ראשונים" ייקרא על שם איש העסקים יצחק שפר. ההסכם מחייב את העירייה שכל פרסומיה מעתה והלאה, וכן שילוט בית הספר, החומר הלימודי או השיווקי יישאו את השם "יצחק שפר".

וכך נטען בעצומה: "כל מיליונר ייתי וירכוש, כל מיליונר ייתי ויאדיר את שמו. תמורת מיליון דולר שלא ברור איך הם יחולקו ואיך הם ישמשו לטובת הציבור – מוחקת עיריית בת ים כמעט 70 שנות היסטוריה במחי נזיד עדשים ותאוות בצע. מי בדיוק היה 'יצחק שפר' ומה תרומתו ומעשיו למען החינוך? למען האנושות? עשרות אלפי בוגרי בית ספר ראשונים – תחשבו טוב האם אתם מוכנים שבמחי מיליון דולר ימחקו את ההיסטוריה שלכם? האם אתם מוכנים שילדיכם ונכדיכם יתחנכו בעולם שבו היום מיליונרים קובעים את שם בית הספר – אבל אולי מחר הם גם יקבעו מה נלמד… קורא לכם להתגייס למחאה חריפה כנגד המעשה של עיריית בת ים".

קוביה-רהיטים-אמצע650

אחד המגיבים לעצומה, בוגר בית הספר "ראשונים", טען כי הוא מתנגד לה. "אינני מרגיש שההיסטוריה שלי נמחקת. אינני מרגיש שמדובר בנזיד עדשים ובוודאי שלא בתאוות בצע", הוא כתב, "מבני חינוך ואף תכניות לימוד, כמו גם מבני רפואה ותרבות, בארץ ובעולם, נקראים על שמות נדבנים, ואין לי בעיה עם זה. שלט בביה"ס 'החדש', שיציין את היווסדו של בית הספר המקורי ושמו, יספק אותי בהחלט".

תגובת העירייה טרם נתקבלה.

פורסם על ידי