9 בני נוער מבת ים ישתתפו במחנה קיץ יהודי בהונגריה

יוסי אליהו | צילום: אלבום פרטי

יוסי אליהו | צילום: אלבום פרטי

תשעה בני נוער מבת ים נבחרו לאחר מיונים מפרכים לקחת חלק במחנה הקיץ היהודי הבינלאומי סארוואש בהונגריה. המחנה היהודי הוקם על ידי ארגון הג'וינט וקרן לאודר במטרה ליצור חוויית קיץ יהודית בינלאומית עבור נוער אירופאי. הצלחתו הובילה להרחבתו וכיום משתתפים בו 2,000 ילדים ובני נוער בגילאים 7-18 מעשרים מדינות שונות כמו: הודו, טורקיה, ארצות הברית, ישראל, פולין, בולגריה ועוד.

במחנה ייהנו המשתתפים משלל פעילויות כמו ריקודים, אמנות, ספורט ורכיבה על סוסים, אך גם מפעילות משמעותית אשר תעסוק בנושא השנתי של המחנה – הזמן מזווית יהודית והכרה של בני נוער יהודים וחייהם מסביב לעולם.

מחנה מנהיגות יהודית בהונגריה | צילום באדיבות ארגון הג'וינט

מחנה מנהיגות יהודית בהונגריה | צילום באדיבות ארגון הג'וינט

אחד מנציגי בת ים הוא יוסי אליהו, בן 17, תלמיד כיתה י"א בישיבת "אדרת". אל המחנה הגיע בזכות תמיכתה של התורמת האמריקאית ג'יין ויצמן. "זה התחיל עוד כשהייתי בכיתה א', ג'יין ויצמן אימצה את שכבות א'-ב' בבי"ס 'הראל' שם למדתי, כפרויקט למשך כל לימודינו. היא עזרה לכולנו בהיבט לימודי, נפשי וחברתי. היא מממנת פסיכולוגים, שיעורים פרטיים, מכוני כושר, שיעורי שחייה וגם את ההשתתפות במחנה הזה. היא זו שהציעה שנשתתף בו".

תשעה בני נוער מבת ים ובהם יוסי אליהו עברו את המיונים למחנה, והם יהוו חלק מ-130 בני נוער ישראלים שישהו במחנה במספר מחזורים. "בגלל שיש כמה מחזורים אז לא נהיה המון ישראלים יחד", אומר יוסי, "מאוד התרגשתי כשעברתי את המיונים. עזבתי טיול שנתי באמצע כדי להשתתף בהם, נסעתי אליהם בשלוש רכבות ושלושה אוטובוסים. במסגרת המיונים היו לנו ארבע שעות של סיטואציות חברותיות שהיינו צריכים להתנהל בתוכן, עבודת צוות ומשחקי גיבוש. הייתה סיטואציה של איך להתנהל מול מישהו שרק עכשיו בבואו למחנה גילה שהוא יהודי, מה עושים, מה אומרים".

לדבריו, "אנחנו מייצגים את ישראל, אז אין ספק שלנו יותר קל לנו להיות יהודים במחנה כזה. המחנה מהווה פיתוח מנהיגות יהודית בעולם, זה להעצים את היותך יהודי, לדעת מאיפה באת, לשמוע דברים אחרים כמו איך זה להיות יהודי בגולה. זה גם נותן כאפה, הייתה לנו שבת הכנה עם הישראלים שמשתתפים במחנה. אני אדם דתי ופתאום ראיתי אנשים עם טלפונים בשבת, ובשבת כשהלכתי לתפילה ישבו בה בנים ובנות יחד. אני לא רגיל לכך, יכולתי לקום וללכת, אבל בחרתי להישאר והכרתי משהו אחר".

reli-wide

פורסם על ידי