100 תלמידים ותלמידות מבת ים השתתפו במירוץ נט"ל

צילומים: חלי ביטון

צילומים: חלי ביטון

כ-100 תלמידות ותלמידים מתיכון חדש-דרכא ותיכון רמות השתתפו ביום שישי שעבר (17 בנובמבר) במירוץ נט"ל לחיים בצבע, שהתקיים זו השנה החמישית בפארק הירקון בתל אביב במטרה להעלות את המודעות לנפגעי פוסט-טראומה מטרור ומלחמה.

השתתפות התלמידים באה מתוך רצון לשלב בין שלושה עקרונות חשובים: הכנה לשירות משמעותי בצה"ל, מעורבות חברתית ועידוד תרבות פנאי של ספורט עממי. טרם היציאה למירוץ, אנשי עמותת נט"ל הגיעו לתיכונים לסדנאות עם התלמידים, שבהם סיפרו על פעילות העמותה. התלמידים בחרו לאחר מכן האם הם מעוניינים לקחת חלק במירוץ.

בתיכון חדש-דרכא יצאו ביוזמה נוספת, במסגרתה עבור כל תלמיד שהביע רצון להשתתף במירוץ הם העבירו לעמותת נט"ל 15 שקלים בנוסף לתרומה של 35 שקלים של כל תלמיד, כך שעבור השתתפות של כל תלמיד במירוץ הועברה לעמותה תרומה בסך 50 שקלים.

חלי ביטון, מנהלת תיכון חדש-דרכא, מציינת כי היא רואה חשיבות גדולה במודעות של התלמידים "לכך שיש אנשים רבים בישראל שהחיים שלהם נעצרו ברגע אחד נורא של מלחמה או טרור, אבל הפציעה איתה הם מתמודדים אינה נראית. ישנה חשיבות גדולה בכך שיידעו למי לפנות".

האירוע כלל מרוץ 5 ק"מ, 1.5 ק"מ ומקצה "אפרוחים" 300 מ'. במהלך הריצה ולאורך המסלול נצבעו הרצים באבקות צבע ידידותיות לאדם ולסביבה, ובאופן סימבולי "צבעו" את הפציעה השקופה באופטימיות וכסמל לבחירה בחיים. במתחם התקיימו מגוון פעילויות ייחודיות, מלאות צבע ושמחה, לילדים ומבוגרים: מתנפחים, פעילות בצבע, משחקים ועוד.

בנות650בנים650קבוצה650

פורסם על ידי