מחר: אות הפעיל המצטיין יוענק ל-41 תלמידים

צילום: הדס בן עזרא

צילום: הדס בן עזרא

מחר (יום שני, 27 במרץ) תעניק מערכת החינוך העירונית את "אות הפעיל המצטיין" ל-41 תלמידים מתנדבים מכיתות ה'-ו' ב-18 בתי ספר ברחבי בת ים. הטקס יתקיים בהיכל התרבות בשעה 10:00 בבוקר.

אות הפעיל המצטיין יצא לדרך בהובלת הרכזות החברתיות בבתי הספר היסודיים בעיר. "לאחר שהתחלנו את תהליך המודעות והעידוד של ההתנדבות בבתי הספר", נמסר מעיריית בת ים, "רכזות ומנהלות ראיינו תלמידים מתנדבים ובחרו נציגים בולטים לוועדה הרשותית על פי קריטריונים של יוזמה, אחריות, התמדה ותקשורת בינאישית. חברי הוועדה הרשותית – נציגי אגף החינוך ונציגי מנהל חברה ונוער, פגשו את התלמידים והוריהם  ושמעו סיפורי התנדבות ערכיים ומרגשים מאוד. ילדים צעירים יוזמים ולוקחים אחריות על סביבתם עושים זאת בהתמדה ובאהבה אינסופית. אותם תלמידים הם אלה ההולכים לקבל את אות הפעיל המצטיין בטקס המיוחד".

בין הפרויקטים והפעילויות בהם לוקחים התלמידים חלק פעיל : מוכנות לכיתה א' – סיוע לילדים טרם עלייתם לכיתה א', חלוקת מזון ובגדים למעוטי יכולת, חשיפת ילדים לספרים, תרומת שיער לחולי סרטן, קייטנה בזמן חגים וחופשות, התנדבות בארגון לתת ובארגון עזר מציון, ועוד ועוד.

"הרכזות העבירו מערכים בשיעורים שמדברים על חשיבות ההתנדבות, איך מחליטים לעשות מעשה, מה החשיבות של התנדבות וכדומה", אומרת אורנה סטרוטי, מנהלת מחלקת חינוך חברתי בעיריית בת ים. "תוך כדי התהליך התברר שיש תלמידים שמיוזמתם עושים כל מיני דברים למען האחר. למשל ילדה שמספרת שיש לה שכנה חולת סרטן ויש לה שני ילדים. היא כל יום לוקחת את הילדים לבית שלה אחרי בית ספר, מכינה להם ארוחת צהריים ועוזרת להם בשיעורים, או ילדה אחרת שמסייעת לניצול שואה בארוחת צהרים כל יום ועוד המון סיפורים מרגשים ומיוחדים".

פורסם על ידי