ההרשמה לאורט רמת יוסף בעיצומה

ההרשמה לאורט רמת יוסף בעיצומה

ההרשמה לעולים לכיתה ז' בבת ים בעיצומה, ואם פספסתם את היום הפתוח באורט רמת יוסף – שימו לב לכתבה. לאחרונה נערך יום פתוח חווייתי להורים ותלמידים העולים לכיתה ז' בעיר בהשתתפות עשרות רבות של הורים וילדים, שחלקם נרשמו למכינות המצוינות שנערכו במהלך החודש האחרון בבית הספר.

אין ספק שההחלטה בבחירת בית ספר לילדינו אינה משימה של מה בכך, ראוי להקדיש לה זמן ובחינת כל היתרונות שיקנו לילד הצלחה בעתיד. צוות המורים בקריה המדעית טכנולוגית אורט רמת יוסף נרתם למשימה ומספק לכם ההורים טיפים משמעותיים בהמשך ליום הפתוח שנערך לאחרונה בבית הספר. אז הנה חמישה טיפים לשירותכם:

מגמות ומסלולי לימוד – חשוב לבחור מסגרת המספקת לילד אופק ועתיד שיאפשרו לו להשתלב בעולם המחר. באורט רמת יוסף מספר מסלולים ומגמות שיאפשרו לילד שלכם לרכוש מידע יקר ערך כבר מכיתה ז', כמו מסלול מדעי-טכנולוגי עם התמחות במדעי המוח, מסלול הנדסת תוכנה עם התמחות בסייבר ומסלול יוקרתי להנדסת אלקטרוניקה במסגרת שוחרות.

"מהנדס לכל ילד" הוא מסלול ייעודי ומיוחד רק לתלמידים הלומדים ברמת יוסף במגמת אלקטרוניקה ובמסלול שוחרות. לתלמידים הלומדים במגמה מוצמד מהנדס מהתעשייה שמהווה מעין מנטור ומלווה את התלמיד לעבר נתיב של הצלחה באמצעות הכוונה ודוגמה אישית. נוסף לכך תלמידים במגמת שוחרות נהנים מהטבות דומות לחיילים כגון נסיעה חופשית בתחבורה ציבורית, מדים והכוונה של צוות חיילים מחיל הטכנולוגיה והתחזוקה בבית הספר. עוד חשוב לדעת כי תלמידים הלומדים במגמה זכאים להמשיך לכיתות י"ג-י"ד במסלול טכנאים והנדסאים כאשר הציוות למגמה מתחיל בכיתה ט'.

מנהיגות תלמידים – בנוסף למגמות, חשוב לטפח בקרב הילדים תחושת מנהיגות והובלה. לכן באורט רמת יוסף מפעילים בבית הספר מגוון תכניות העצמה ומנהיגות בהם הילדים מובילים פעילויות ערכיות חברתיות משמעותיות, שיעצבו אותם כבוגרים אחראים התורמים לחברה. בין התכניות ניתן למנות את "החממה למנהיגות תלמידים", יזמות חברתית, סיירת דיגיטלית, מדריכי של"ח צעירים, תלמידים מובילים חדשנות טכנולוגית ועוד.

יחס אישי וצוות מורים קשוב – באורט רמת יוסף חשוב שההורים והתלמידים ירגישו "כמו בבית". הילדים מבלים את מרבית היום בבית הספר ולכן מנהיגים בו נורמות של יחס אישי והתעניינות אמיתית בשלומו של הילד ובצרכיו. הנהגת ההורים מעורבת בכלל ההחלטות ממקום של שותפות אמיתית ומתוך אמונה שאם הדברים נעשים בשקיפות מלאה ההצלחות לא מאחרות לבוא.

חדשנות, מצוינות ולמידה משמעותית – באורט רמת יוסף מאמינים בהתפתחות ולמידה מתמדת, ולכן ממשיכים לחדש, לשלב תכניות חדשות ופרויקטים בשותפות עם גורמים מהאקדמיה, חברות הייטק והקהילה. לא בכדי אחוזי הבגרות בבית הספר הם מהגבוהים בעיר.

יזמות בקרב תלמידים – באורט מעודדים את התלמידים ליצור יזמות חברתית וטכנולוגית כל הזמן, גם אם הדבר חורג מתהליך הלמידה השגרתי. לראיה, תלמידים פיתחו מספר אפליקציות ובהן אפליקציה לבחירת צלצולים בבית הספר והודעות אונליין פנימיות בין ההורים, התלמידים וצוות בית הספר.

ישנם עוד פרמטרים שחשוב לשים עליהם דגש בבחירת בית ספר: מיקום מרכזי, כיתות מצוינות, מכינות מצוינות, מגמות ומסלולים נוספים, הפסקות פעילות, פעילויות חברתיות עם הקהילה ועוד ועוד. פרטים נוספים תמצאו כאן.

פורסם על ידי