המשטרה: פענחנו מקרה רצח בטיילת בת ים

תמונת המחשה | צילום שאטרסטוק

תמונת המחשה | צילום שאטרסטוק

היום (ראשון, 7 בינואר) הותר לפרסום כי היחידה המרכזית במחוז ת"א, בשיתוף פעולה עם יחידת יהלום-רשות המיסים ובליווי פרקליטות מחוז ת"א, סיימה חקירה מסועפת ומורכבת אשר הביאה למעצרם של חשודים רבים. בכוונת הפרקליטות להגיש נגדם כתבי אישום בעבירות חמורות כבר בימים הקרובים.

תחילתה של הפרשיה ברצח שאירע לפני כשנה, ב-27 בפברואר 2017, בו נרצח אביחי וקנין בטיילת בת ים. כזכור, גבר חמוש שרכב על אופנוע ירה למוות בוקנין בשעת ערב בטיילת. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בו פעולות החייאה ובסופן קבעו את מותו במקום. על פי המשטרה, וקנין היה מאבטח של עבריין מוכר. חובש רפואת חירום של מד"א, חגי נתני, סיפר אז: "כשהגענו למקום ראינו את הפצוע, צעיר כבן 27 שוכב על הכביש בסמוך לרכב כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה כשהוא סובל מפצעי ירי בפלג גופו העליון. ביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות אבל הפציעה שלו הייתה קשה מאוד ובסופן נאלצנו לקבוע את מותו".

המשכה של הפרשיה ברצח כפול שאירע ביפו ביום בחודש מאי אשתקד בו נרצחו מריה גאנם ופיראס נאדי. במשטרה הדגישו כי אין קשר בין שני האירועים, למעט העובדה שמדובר באותו ארגון מבצע. מיד לאחר הרצח הכפול ביפו, החלה היחידה המרכזית במחוז תל אביב בפעילות סמויה וממושכת בת מספר חודשים, לפענוח אותן רציחות כשהם חושדים בכמה חשודים שעצורים כאמור בימים אלה, כולם תושבי ג'לג'וליה.

במהלך החקירה הצליחו החוקרים לקשור את החשודים לאירועי אלימות, ירי וניסיונות רצח נוספים. "אותם אירועים, רבים וקשים, מהווים ביטוי לפועלו של אותו ארגון פשע. ארגון שלא בחל באף אמצעי, אף החמור והנורא ביותר, להנהגת שלטון של כוח, פחד ומורא", נמסר מהמשטרה.

זירת הרצח | צילום ארכיון: תיעוד מבצעי מד"א

התקדמות החקירה הביאה לפשיטה על בתיהם של החשודים בחודש ספטמבר בג'לג'וליה. במהלך הפשיטה נתפסו בבתי החשודים כספים מוסלקים בסכומים גדולים של מאות אלפי ש"ח ובמטבעות שונים, כמו גם נשקים ואמצעי לחימה רבים. בדיקות פורנזיות הצליחו לקשור את הנשקים הרבים שנמצאו במקום למספר רב של אירועים חמורים ואלימים, שלא פוענחו עד עצם יום התפיסה.

במהלך הפשיטה נעצרו 19 חשודים שהובאו להארכות מעצר מעת לעת, כשכל אותה העת החקירה הינה תחת צווי איסור פרסום. במהלך החקירה הסבוכה והמורכבת נגד אותו ארגון פשע אף גויס עד מדינה, שפרטיו וזהותו חסויים. היום הוגשו הצהרות תובע נגד החשודים והוסרו צווי איסור הפרסום, ובימים הקרובים בכוונת הפרקליטות להגיש נגדם כתבי אישום ובקשות למעצר עד תום ההליכים המשפטיים כנגדם. כתבי האישום עתידים לכלול אישומים רבים וחמורים במגוון רחב של עבירות ובהן; ארגון פשיעה, הלבנת הון, עבירות על חוק המיסים, סחיטות באיומים במסגרת ארגון פשיעה, סחר בסמים, חטיפות אדם, שתי רציחות (שלושה נרצחים) ועוד.

"משטרת ישראל תפעל בנחישות וללא פשרות נגד אלו המהווים בפעילותם סכנה מוחשית וברורה, לביטחונו ושלומו של הציבור בקרבו הם חיים ולציבור בכל רחבי הארץ", נמסר מהמשטרה, "אותם חשודים, אשר הטילו מורא בדרכים קשות ולעתים אף אכזריות, מהווים אך מיעוט בקרב האוכלוסייה באזור המשולש. רובה של האוכלוסייה הינה ציבור נורמטיבי ושומר חוק, אשר שבוי בידי אותן משפחות פשע ושלטון שכל כולו פחד. משטרת ישראל פועלת כדי להגן על האוכלוסייה הנורמטיבית וכדי לאפשר לאותם אזרחים, איכות חיים בריאה ובטוחה".

פורסם על ידי