5  מסלולים מומלצים לרכיבה על אופניים  

לרכב גם בטיילת בת ים | צילום: יח"צ

לרכב גם בטיילת בת ים | צילום: יח"צ

אופניים חשמליות הם כלי רכב יעיל מאוד ואין פלא שהיקף השימוש בהם הולך וגדל, כל זאת למרות שנראה שאין נכונות מצד הרשויות לעודד מעבר לרכיבה על אופניים חשמליות ברחבי העיר (מודגש דווקא הצורך למנוע שימוש לא אחראי באופניים חשמליות). מי שיודעים לנצל את יתרונותיהם הרבים של אופניים חשמליות נהנים מכלי רכב שהוצאות האחזקה שלו זעומות והוא מאפשר ניידות מעולה ברחבי העיר באזורים בעלי רדיוס של 20 קילומטרים ואף יותר.
בעלי אופניים חשמליות מגלים עד מהרה שהשימוש בהם הוא כה נעים עד שאין סיבה להגבילו לנסיעות מחויבות המציאות (כגון לעבודה וחזרה) אלא ניתן להפיק הנאה רבה גם מיציאה לטיול ברכיבה על אופניים חשמליות. ברחבי הארץ ישנם אינספור מסלולי טיול לאורכם ניתן לרכב באופניים חשמליות, חלקם בשבילי עפר וחלקם על גבי דרכים סלולות. בחרנו להמליץ על חמישה מסלולים הפרושים דווקא בתוך ערים להם טיילת יפה לאורך חוף הים.

הטיילת של בת ים
גם לבת ים טיילת נאה מאוד. למעשה הטיילת של בת ים מגיעה ממש עד לנמל יפו העתיק, ישנם בתי קפה נעימים, מסעדות דגים, גלידריות ועוד. מומלץ להגיע בעונה בה מי הים נעימים כי וודאי תגלו בדרך מקומות שממש קוראים לכם להיכנס למים, ביניהם חוף בו בריכות טבעיות.

הטיילת של חיפה
החופים הנאים של מפרץ חיפה הם מוקד משיכה למטיילים רבים, במיוחד בימי הקיץ. לחיפה טיילת נאה המתחילה מאזור חוף כרמל, שם תחנת רכבל העולה עד לתחנת המגדלור "סטלה מריס". ניתן לרכב לאורך הטיילת, להחנות את האופניים, לעלות ברכבל לתצפית מן הרכס (יש גם בית קפה נעים), לרדת ולהמשיך ברכיבה לאורך הטיילת למרחק המתאים לטווח הנסיעה של האופניים החשמליות שלכם. עונה מומלצת ממאי – ספטמבר, יש לחבוש כובע, להצטייד במספיק מים ולהשתמש בקרם הגנה מהשמש.

הטיילת של נתניה
לנתניה טיילת מרהיבה, חלקה על גבי רכס הכורכר שמעל לקו החוף וחלקה ממש לאורך הים. ישנה מעלית זכוכית בה ניתן לרדת אל החוף אולם אסור להכניס אליה אופניים, לכן קחו עימכם מנעול כך שתוכלו להשאיר את האופניים ולגשת אל הים. לאורך הטיילת בתי קפה רבים, ניתן גם לעזוב את הטיילת ולטייל לאורך המדרחוב המוביל אל תוך העיר.

הטיילת של נהריה
העיר הצפונית נהריה שוכנת לאורך חוף ים נאה במיוחד. הטיילת היא מן היפות בארץ והתנועה לאורכה אינה צפופה כל כך כמו מזו בערים מרכזיות, כמו הטיילת בתל אביב. נהריה היא עיר מזמינה מאוד, קל למצוא מקומות חנייה סמוך לטיילת וכך ניתן להגיע עם האופניים מועמסות על גבי הרכב הפרטי ולצאת לטיול מנקודה קרובה ליעד.

הטיילת של תל אביב
תל אביב היא עיר שיש בה הכול מכל, הטיילת לאורך הים משתרעת מיפו ועד מלונות הפאר שצפונית למרינה. ניתן בהחלט לחלק סיור באופניים חשמליות לאורך הטיילת של תל אביב לשני טיולים נפרדים.
בכל טיול שעורכים באופניים חשמליות לאורך טיילת חשוב מאוד להסתובב ולשוב על עקבותינו כשהסוללה עדיין טעונה דיה כדי להספיק לנו לחזור לנקודה ממנה התחלנו.

פורסם על ידי