5 כוכבי יופי לבת ים בתחרות המקלט והמיגון

צילום: חמוטל כהן

צילום: חמוטל כהן

עיריית בת ים זכתה לראשונה בחמישה כוכבי יופי בתחרות המקלט והמיגון במרחב האזרחי. בטקס חגיגי שנערך ביום חמישי האחרון (7 בדצמבר) במועצה לישראל יפה בתל אביב, קיבל קב"ט העירייה שלומי חזוני את התעודה בשם העירייה והעניק אותה הבוקר לראש העיר יוסי בכר ולמנכ"ל העירייה אפרים מזרחי.

צוות שיפוט של המועצה לישראל יפה הגיע לעיר במהלך חודש נובמבר, סייר במקלטים הציבוריים ובחן מקרוב את מצבם, רמת התחזוקה הפנימית והחיצונית שלהם, קיומם של שלטי הכוונה למקלטים בקרבת מקום ועל גבי המבנה עצמו ורמת הנגישות לאנשים עם מוגבלויות. גם בשנה שעברה נערכה ביקורת דומה מצד פיקוד העורף שבחן פרמטרים נוספים של מוכנות המקלטים לחירום, והעניק את הציון 95 לעיר בת ים.

מעיריית בת ים נמסר כי ברחבי העיר ישנם 20 מקלטים ציבוריים, הממוקמים בעיקר בשכונות הוותיקות שכן בעבר לא היה נהוג לבנות ממ"דים בבתים. 60% מהמקלטים הציבוריים הינם מקלטים רב תכליתיים, המשמשים בימים רגילים כמרכזים לקהילה, בתי כנסת ועוד שימושים ציבוריים שונים, ובחירום הם נפתחים לציבור הרחב. המקלטים מצויים באחריות מחלקת הביטחון העירונית המקיימת בהם ביקורות פעמיים-שלוש בשנה על מנת להבטיח את כשירותם למצבי חירום.

בתמונה (מימין לשמאל): יואל יצחקיאן האחראי על המקלטים הציבוריים, ראש העיר יוסי בכר, מנכ״ל העירייה אפרים מזרחי, שלומי חזוני קב״ט העירייה.

מקלט-ציבורי650

פורסם על ידי