28% מנהגי בת-ים לא מתרכזים בנהיגה

תמונת המחשה

תמונת המחשה

מתנדבי עמותת אור ירוק ערכו לאחרונה תצפיות על נהגי בת-ים, ומתוך 190 נהגים שנצפו – כמעט שליש מהם (28%) התעסקו בדברים נוספים תוך כדי נהיגה ובכך הוסחה דעתם: 4% מהנהגים שנצפו דיברו בטלפון הסלולרי ללא דיבורית, 12% מהם החזיקו את הטלפון הסלולרי ביד וסימסו, גלשו ברשתית החברתיות, קראו מיילים וכו'. 2% מהם התאפרו או התגלחו במהלך הנהיגה, 5% אכלו, 6% מהם התעסקו עם הנוסעים או חפצים במושב האחורי.
בעמותת אור ירוק מציינים, כי מכון המחקר ההולנדי SWOV פרסם דו"ח חדש העוסק בהיסח דעת במהלך נהיגה ומציג כמה כל פעולה שאנחנו עושים ברכב, מלבד הנהיגה, מגדילה את הסיכון לתאונת דרכים. על פי תוצאות המחקר, הקלדת מספר טלפון בטלפון הנייד היא הפעולה המסוכנת ביותר בזמן הנהיגה והיא מגדילה את הסיכוי לתאונה פי 12.2. קריאה וכתיבה במהלך הנהיגה מגדילה את הסיכון לתאונה פי 9.9, לקיחת חפצים פי 9.1, אכילה או שתייה פי 1.8 ואיפור וגילוח פי 1.4.
מעמותת אור ירוק נמסר: "התוצאות העגומות מייצגות את מה שכל נהג רואה יום יום בכבישים – נהגים לא מפחדים מהמשטרה ועושים הכול כמעט חוץ מלנהוג. כשנהג רואה משטרה בכביש הוא לא מסמס בנהיגה ולא מדבר, הוא גם לא מתגלח ולא קורא עיתון. כשנהג רואה משטרה הוא ממתן את הנהיגה שלו, מתרכז ונוהג באופן בטוח. ולכן, משרד התחבורה חייב לחזק את אגף התנועה ולרכוש כבר מחר 200 ניידות ולגייס שוטרים וסטודנטים כדי להגביר את הנראות וההרתעה בכבישים".

פורסם על ידי