תעודות הוקרה לאלופי הרובוטיקה מתיכון חדש דרכא

התלמידים בלשכת ראש העיר | צילום דוברות העירייה

התלמידים בלשכת ראש העיר | צילום דוברות העירייה

ראש עיריית בת ים יוסי בכר אירח בשבוע החולף את תלמידי תיכון "חדש דרכא", שזכו במקום הראשון בתחרות בינלאומית ברובוטיקה, והעניק להם תעודת הוקרה. במפגש השתתפו גם סגניתו ומחזיקת תיק החינוך, אסתר פרון, סמנ"כלית חינוך זיו חורב וכן הצוות החינוכי שליווה את התלמידים לאורך הפרויקט.

במהלך המפגש הדגימו התלמידים בפני בכר את הרובוטים ואת הפרויקטים המרשימים עליהם עבדו והשקיעו זמן רב. ראש העיר בירך את התלמידים על זכייתם ואמר להם: "אני גאה בכם ובהישגים המרשימים שלכם, הבאתם כבוד רב למערכת החינוך העירונית. אין ספק שאתם העתיד של ההייטק בישראל, הדור הבא של המפתחים והמהנדסים".

מעיריית בת ים נמסר, כי 17 תלמידי כיתות ט'-י"ב מתיכון "חדש דרכא" בעיר בחרו בחודש שעבר להתמקצע במסגרת לימודי העשרה בתחום הרובוטיקה. "התלמידים עשו היסטוריה והיו לנבחרת הרובוטיקה הראשונה שייצגה את בת ים וזכתה במקום ראשון בקטגוריה של קבוצות חדשות ומקום שני בקטגוריה של עבודת צוות, בתחרות FIRST Robotics Competition שנערכה במסגרת ארגון FIRT. ארגון FIRT הוא גוף בינלאומי ללא מטרות רווח המעודד בני נוער לעסוק במדע וטכנולוגיה, המקיים מידי שנה תחרויות שונות בתחום לתלמידי בית ספר יסודי, חטיבות ביניים ותיכונים ברחבי העולם", נמסר מהעירייה.

עוד נמסר כי התלמידים זכו לאורך כל הדרך לעזרה וליווי של המורים המשמשים להם כמנטורים, שסייעו לתלמידים בגיבוש הקבוצה ובניית הרובוט. ההורים נרתמו בהסעות, בייעוץ ובהשגת תמיכה כספית מחברת רובוטים וגם בעלי העסקים ובעלי מלאכה בבת ים נרתמו למבצע ועזרו בעבודות ריתוך, חיתוך ועוד.

פורסם על ידי