558 תלמידים קיבלו תעודות הצטיינות על עשייה חברתית

התלמידים המצטיינים | צילום: דוד פרץ

התלמידים המצטיינים | צילום: דוד פרץ

558 תלמידים בבת ים קיבלו לאחרונה תעודות הצטיינות על עשייתם למען הקהילה, זאת במסגרת פרויקט "התפתחות אישית ומעורבות חברתית".

למשל התלמידה כריסטלינה אלכסייב. היא לומדת בכיתה י"א8 בתיכון רמות, עלתה לישראל לפני שנה וחודשיים בלבד. על אף שכעולה חדשה נדרשה ל-42 שעות תרומה לקהילה, היא משלימה בימים אלה 120 שעות התנדבות בגן שבו ילדים רבים הם עולים כמוה. "אני שמחה להיות בגן ולעזור לגננות. אני אוהבת את הילדים והם אותי. חשוב לי להתנדב ולתרום בעיר שלי", היא מסבירה.

או דינה זקירוב, תלמידה בכיתה י'3 בתיכון חדש דרכא. היא מתנדבת לסירוגין בלא פחות מארבעה מקומות: תנועת "מכבי הצעיר", מיזם "מפיקים צעירים", שמרטפייה לילדים ובמטבח של "מאיר השמן". "ההתנדבות חשובה לי מאוד ואני מוצאת זמן להכל. היא נותנת לי תחושת תרומה ושייכות לקהילה", אומרת דינה.

כריסטלינה ודינה הן שתיים מ-558 תלמידי כיתות י'-י"א שקיבלו השבוע בטקס חגיגי תעודות הצטיינות על השקעתם והתמדתם בפרויקט "התפתחות אישית ומעורבות חברתית". 129 תלמידים מצטיינים נוספים מכיתה י"ב יקבלו את תעודות ההצטיינות היתרה, תעודת בגרות חברתית, במסיבות הסיום הבית ספריות.

מעיריית בת ים נמסר כי השנה הושם דגש על פרויקטים התנדבותיים בית ספריים ופרויקטים קבוצתיים דוגמת תלמידי שז"ר שיצרו מגנט למניעת שכחת ילדים במכונית, תלמידי מגמת העיצוב הגרפי בתיכון חדש דרכא שיצרו עיצובים גרפיים לעמותות שונות ותלמידות בית וגן דרכא שבנו מרכז למידה יצירתי לאנגלית בספריית "אביטל" אותו הן מפעילות לתלמידי א'-ח'. עוד נמסר כי בשנת הלימודים תשע"ז חל גידול של שלושה אחוזים במספר המצטיינים ביחס לשנה שעברה, וזאת על אף העלאת הרף להצטיינות.

טקס חלוקת התעודות נערך בהשתתפות ראש העיר יוסי בכר, חברת הנהלת העיר ומחזיקת תיק החינוך אסתר פרון, מנהלת מינהל חברה ונוער במחוז ת"א חנה שורץ, מנהלת תחום התנדבות והדרכה בבת ים רבקה שטנצלר, מנהלי בתי הספר, נציגי מוסדות החינוך וההתנדבות, התלמידים המצטיינים והוריהם. "הערכים והמיומנויות שהתלמידים רוכשים בתכנית המעורבות החברתית מלווים אותם בהווה וילוו אותם בעתיד בכל מקצוע ועיסוק בו יבחרו", אמרה שטנצלר, "גם הרופא הטוב ביותר, עם ממוצע הציונים הגבוה ביותר, לא יכול לרפא את החולה ללא חמלה אנושית ואהבת אדם, ובני הנוער בבת ים מלאים בהם".

פורסם על ידי