11 בתי ספר בעיר השתתפו בכנס למחול ותיאטרון

צילומים דוברות העירייה

צילומים דוברות העירייה

כנס "קרב" בת ים למחול ותיאטרון נערך בשבוע שעבר במשך יומיים בהשתתפות 11 בתי הספר בעיר: טבנקין, הנשיא, נחשונים, שרת, דוד אלעזר, יגאל אלון, ראשונים, נחשונים, סוקולוב, הרצל, וירושלים.

לפרויקט שני חלקים. החלק הראשון הוא תהליך היצירה. בחלק זה עוברים התלמידים תהליך יצירה שיתופי במסגרת השיעור, ואת התוצר אליו הגיעו הם הציגו בשבוע שעבר. תהליך היצירה היה מכוון לנושא כולל שנבחר על ידי המדריכים במיוחד לפרויקט זה. השנה הנושא הנבחר היה "חבל" ולכן הכנס השנה נקרא בשם "על חבל דק".

החלק השני בתהליך הוא יום השיא, במסגרתו עברו התלמידים סדנאות בתחומי המחול והתיאטרון ונפגשו עם חברים מבתי ספר נוספים בעיר ליצירת מיצג משותף. בסוף היום, כל קבוצה הציגה את התוצר (ריקוד או סצנה) אותו הכינו עבור יום זה.

אתי לוי ביטון, רכזת קרב בבית ספר ראשונים, מספרת: "הרעיון היה ליצור ריקודי מחול או קטעי אומנות בדרמה סביב נושא החבל שנבחר השנה. אנו, המדריכים, לא באנו עם ריקוד מוכן לתלמידים אלא הבאנו חבלים לכיתה ושאלנו את התלמידים מהו חבל עבורם ואיזה אסוציאציות עולות להם מהמילה. רק לאחר מכן, יצרנו את הקטעים בשיתוף התלמידים בתהליך שערך כחודשים של לימוד ועבודה קשה".

לוי ביטון הוסיפה ואמרה, כי "לא בחרנו תלמידים מסוימים או את תלמידי להקת המחול הבית ספרית, אלא נתנו הזדמנות לכל תלמיד ותלמיד שרצה לקחת חלק. אצלנו בראשונים העלינו מופע המשלב ילדים מכיתת חינוך מיוחד, שהחלום שלהם היה לעמוד על הבמה. בסיום המופע, כל מי שהכיר את הסיפור מאחורי המופע פשוט עמד עם דמעות בעיניים. זה היה סוג של ניצחון. היה פשוט מדהים לראות את התגובות של הילדים. אחת התלמידות אמרה לי בסיום שהגשמתי לה חלום, ושהיא לא האמינה שהיא תעמוד על במה ותרקוד ועוד בלי הסייעת האישית שלה".

פורסם על ידי