תלמידות תיכון רמות מבקרות במשרדי פייסבוק

ליסה פסוב | צילום: נסטיה שיינמן

ליסה פסוב | צילום: נסטיה שיינמן

כתבה: ליסה פסוב, תלמידת י”ב בתיכון “רמות”

ביום שני השבוע (13 בנובמבר) יצאו תלמידות י”א ו-י”ב המשתתפות בפרויקט “סודקות את תקרת הזכוכית”, ואני ביניהן, לביקור במשרדי חברת “פייסבוק” בתל אביב. מטרת הפרויקט – גאוות ארגון “כל ישראל חברים” – הוא לעודד נערות צעירות, בין אם הן מן הפריפריה ובין לאו, ללמוד ולעסוק בעתיד בתחום המדע. הפרויקט קיים בבית ספרנו כבר מספר שנים, ובמהלכו התאפשר לנו לבקר בכמה חברות הייטק ואוניברסיטאות שונות ברחבי הארץ.

בעת נסיעתי לשם ציפיתי לראות חברת הייטק סטנדרטית: כמות מכובדת של אנשי מחשבים היושבים כל אחד במשרדו ומתכנתים את האפליקציה שרובנו משתמשים בה על בסיס יומיומי. להפתעתי נגלה לפני מראה שונה כמעט לחלוטין. משרדי החברה מעוצבים באופן יפהפה עם הקפדה על הפרטים הכי קטנים, עובדי החברה יושבים בחדרים שקופים לחלוטין, אותם ניתן להזמין מראש עבור סיעור מוחות משותף או עבודה עצמאית, והחברה, הידועה בזכות הרשת החברתית אותה פיתחה, היא למעשה חברתית הרבה יותר.

רבים מאתנו, אם לא הרוב המוחלט, לא מודעים לכך שהחברה עובדת על פרויקטים חדשניים שמטרתם לספק חיבור לאינטרנט ושירותי סלולר לארצות מתפתחות ולמקומות מרוחקים כדוגמת אפריקה וברזיל. הביקורים בחברות ההייטק ובאוניברסיטאות, שהתאפשרו לי בזכות הפרויקט, הגבירו את המודעות שלי לכך שידע בתחום המדעים המדויקים הוא בעל השפעה משמעותית מאוד על החברה העולמית, והתחזקה אצלי ההרגשה שגם לי, בתור נערה, יש קול. הרקע המגדרי או הסוציו-אקונומי של כל אחד ואחד מאתנו לא ממש משנה כאשר בוער בנו הרצון לשנות דבר מה בעולם.

פורסם על ידי