תלמידות י”ב מתיכון “רמות” רצו למען עמותת נט”ל

ליסה פסוב | צילום: ולריה שוסטרמן

ליסה פסוב | צילום: ולריה שוסטרמן

כתבה: ליסה פסוב, תלמידת י”ב בתיכון “רמות”

מירוץ “רצים בצבע” של אגודת נט”ל (נפגעי טראומה על רקע לאומי) התקיים ביום שישי האחרון, ובנות שכבת י”ב ואני ביניהן, בליווי המורות לספורט והרכזות החברתיות בבית ספרי “רמות”, חגית שיינר ועינת ויצמן, יצאנו לרוץ ולהיצבע.

מטרת המירוץ, לדברי מנכ”לית נט”ל אורלי גל, היא לצבוע את אותה פציעה שקופה שאינה נראית, את הטראומה שלאחר מלחמה או אירוע טרור. אמנם לא היה זה מירוץ למרחקים עצומים, אך הרגשתי כי באמצעות אותה ריצה קצרה, קילומטר וחצי ליתר דיוק, אני פועלת פיזית על מנת להראות את הזדהותי עם הנפגעים עד כמה שניתן ונהנית המון בדרך.

מרגע הגעתנו למירוץ, מיד חשתי באווירה המדהימה. אנשים מכל קצוות האוכלוסייה, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, כולם התאספו בנקודת הזינוק, בין אם כרצים ובין אם כמעודדים, על מנת להביע את תמיכתם במטרה הנעלה, תוך שהם נהנים מהמוזיקה ומזג האוויר הנפלא, וצובעים את עצמם ואת חבריהם בשלל צבעים.

בעיני האירוע היה מגבש, ועשה זאת גם עבור הקבוצה שלנו. מלבד העובדה כי כל אחת מאתנו דאגה לעודד ולתמוך בחברתה במהלך הריצה ולאחריה, הרגשתי כי גם אם לא במודע נעשה כאן שיתוף פעולה בין כולנו למען השגת מטרה משותפת. שיתוף פעולה שכזה יוצר את אותה תחושת אחדות ושייכות המאפשרת את קיומה של שכבה בית ספרית וחברה ישראלית מגובשת ושמחה יותר.

כולי תקווה כי אירועים שכאלו יוסיפו להתקיים ויובילו להבנה כי יש ביכולתנו לתרום לחברה במגוון דרכים שונות, עלינו רק להשכיל ולמצוא את הדרך המתאימה לנו.

צילום: עינת ויצמן

צילום: עינת ויצמן

הרצות מתיכון רמות

הרצות מתיכון רמות

פורסם על ידי