7 טיפים איך ניתן לזהות חוקר פרטי

7 טיפים איך ניתן לזהות חוקר פרטי

בחירה נכונה של חוקר פרטי אינו תלוי באזור החקירה בלבד, כי אם בתחום החקירה המבוקשת לכם. יש לדעת, כי שלא כל תחום חקירות  מטפלים בהם חוקרים פרטיים ולכן, מומלץ לבדוק מהן התמחויות של כל משרד חקירות. תחומי החקירות הנם מגוונים. הבעיה היא שלא כל אחד יודע, כי לא כל מי שמציג עצמו כבלש פרטי הוא אכן כזה. בלש פרטי הינו מקצוע מכובד אשר דורש לימודים והכשרות וכן, תקופת ניסיון והתמחות ארוכה וכן, התאמה לדרישות המקצוע לפי החוקים של מדינת ישראל. מי שאין לו רישיון לבלש פרטי אינו יכול ואף אסור עליו לעסוק במקצוע זה. יש לציין כי הרישיון מונפק ממשרד המשפטים. יש לעמוד בתנאים כדלקמן:

  • על החוקר הפרט להיות מעל גיל 21 כאשר סיים 12 שנות לימוד
  • החוקר חייב להיות תושב ואזרח ישראל
  • על החוקר שמעוניין לפתוח משרד חקירות עצמאי יש להיות בעל ניסיון של 6 שנים
  • קורס חוקרים פרטיים מטעם מדינת ישראל, כאשר הוא יוצא משרד ממשלתי, יוכל להגיש בקשה לוועדת הרישוי על מנת שיעניקו לו פטור מהתמחות וזאת, בשל ניסיונו וההכשרה החלופית במשרד ממשלתי.
  • כל מועמד לחוקר פרטי, אשר מעוניין לפתוח משרד עצמאי בתחום, יש לעמוד בבחינה בנושא דיני ישראל ואתיקה מקצועית לחוקרים פרטיים.

אם אתם הולכים לשלם סכום כסף גבוה על חקירה פרטית יש לשכור חוקר פרטי מתאים

משרדי חקירות מתמחים בתחומים ספציפיים של חקירות פרטיות ויוכלו ספק את השירות המיטבי. ראשית כל חוקר פרטי מקצועי, חייב להיות דיסקרטי וכן, הכימיה בין החוקר הפרטי ללקוח חשובה מאוד. החוקר הפרטי, יכין תכנית מובנית לחקירה פרטנית ולקבלת תוצאות משביעות רצון ללקוח. החוקרים הפרטיים משתמשים בציוד מעקב משוכלל, כך שניתן יהיה לבצע מעקבים מרחוק ללא מאמץ או חשש שהנחקר יחוש כי עוקבים אחריו, מה שמהווה יתרון רב. החוקר הפרטי, יזמן את לקוחותיו למתן דווח שוטף לגבי התקדמות החקירה. כאשר מעוניינים בתוצאות מהירות ומדויקות לגבי חשש או חשד המכרסם את ליבם של לקוחות רבים, אין טוב יותר, מאשר לפנות אל משרד חקירות פרטי, מנוסה ומיומן, אשר יוכל להעניק לכם תשובות והוכחות תוך זמן קצר.

השירותים שמעניקים משרדי חקירות פרטיות

ישנן חקירות שונות בנושאים מגוונים ולכן, יש למצוא משרד חקירות פרטי, אשר מתמחה במגוון נושאים. למשל ישנן חקירות שהמשרד מתמחה כגון:

  • חקירות על רקע רומנטי כגון בגידות של אישה או גבר
  • חקירות כלכליות, בדיקות רקע של חייבם, איתור נכסים והכנסות נסתרות, גילוי פרטים מהותיים בסכסוכים כלכליים ועוד
  • חקירות בתאגיד או חברות כגון חקירות פנים ארגוניות וכן, חשד לגניבת כספים שנעשתה בידי העובדים
  • בעיות של אבטחת מידע או כל פגיעה אחרת בפעילות העסקית של הארגון או החברה.
  • חקירות טיפול בילדים או קשישים, כאשר קיים החשד שהמטפל\ת מתעללים בילד או בקשיש, או טיפול לא ראוי ואפילו רשלני ומסוכן לבריאותו או חייו של המטופל.

חקירות פרטיות במישור הפלילי על שום מה?

למרות שהתחום הפלילי הינו תחום של משטר ישראל, לעיתים נוצר הצורך, בשל חקירה שמתנהלת הרבה זמן, לזרז אותה באמצעות שכירת שירותיו של חוקר פרטי המתמחה במישור זה של חקירות פרטיות. לעיתים יכול להיגרם נזק משפחתי או עסקי לתדמיתו של הנחקר ולכן, רבים יעדיפו לא להתלונן במשטרה ולבצע קירה פרטית באמצעות חוקר פרטי המיומן בתחום החקירות הפליליות. ישנם אנשים שהופללו ללא עוול בכפם והם מעוניינים לעשות ככל שביכולתם להוכיח את חפותם. במקרה זה, יש לשכור את שירותיו של חוקר פרטי אשר יאסוף ראיות שיסייעו לאנשים אלה לנקות את שמם. אם מישהו גזל מכם כסף או רכוש, שותף בחברה וכדומה, ניתן לעלות על הראיות הללו באמצעות חוקר פרטי.

צילום: FREEPIK

פורסם על ידי