5 טעויות עיצוב בבית וכיצד להימנע מהן

5 טעויות עיצוב בבית וכיצד להימנע מהן

הקירות צועקים עיצוב, עיצוב עיצוב. הבית כבר ממש משעמם אתכם.

הקירות הלבנים כבר עשו את שלהם, המודרניות והחדשנות לא קיימת. אתם מעוניינים להחליף את הישן בחדש, לרענן את חדר השינה, לחדש את הסלון, להכניס רוח עיצובית במטבח. הגיע הזמן למהפך. להתאהב בבית מחדש.

זו אמנם משימה לא פשוטה, אך בעזרת כמה כלים וצעדים פשוטים כמו צביעת קירות והחלפת ריהוט, וקבלתם בית שונה לגמרי. בדרך יהיה עליכם לשים לב לכמה טעויות עיצוביות נפוצות שכדאי להימנע מהן.

להעז יותר מידי, ופחד להעז- כמו כל דבר בחיים, הכל שאלה של מינונים. בחלל אותו אתם רוצים לעצב לא כל הפריטים יכולים לצעוק את עצמם. יספיק אם יש רקע טוב, ובו כמה נקודות עניין. אם יהיו מלא נקודות עניין, ייצור הדבר תחושת אי נוחות בחלל.

ובדיוק ההפך, עודף חשיבה על מה יקרה אם הקיר הורוד יהיה ורוד מידי או איך תראה הספה הכתומה בסלון, והדבר הזה מחזיר אתכם שוב לחיק הלבן/אפור השגרתי.

עד כמה שזה מבאס לצבוע קיר פעם נוספת.  אם לא תנסו, לא תדעו.

אז התחילו בקטן ובמינון מתאים. אל תעזו ישר ותלכו על מטבח בצבע צהוב זרחני. אבל אפשר לשלב רהיטים בהתאמה אישית או תמונה נועזת, מה שיאפשר לכם להמשיך להעז. מנגד לשמור על שפה עיצובית זהה על אלמנט צבע מקשר, אך לא לכיוון של סטים וריהוט זהה. מה שיתן אופי אישי וייחודי.

עומס סגנוני- הדבר קורה בד"כ כאשר אין כיוון מוגדר, ולכן כשרוצים לחדש רוכשים את מה שיפה ומוצא חן בעיננו בחנות, בלי קשר לסגנון הקיים בבית. מגיעים לחנות נופלים לטרנד מסויים, ואז כשמגיעים הביתה נזכרים שכל הבית בכלל בסגנון שונה לגמרי. הרצון להיות מיוחדים, ובעלי סגנון ייחודי עלול ליצור עומס סגנוני בחדר, מראה קטשי, חוסר הרמוניה ובלאגן. יש צורך בחיבור של הצבעים והחומרים גם אם רוצים עיצוב שונה וייחודי. כדי ליצור הרמוניה ואווירה נעימה,  כדאי לא להיתפרס למס' סגנונות, אלא לבחור בסגנון מסוים ולהתמיד בו.

דלות בטקסטיל וקירות ערומים-בבניית התקציב העיצובי, אסור לוותר על טקסטיל ותמונות. כיום ניתן למצוא מבחר גדול של כריות, וילונות ושטיחים בעלויות לא גבוהות. הם פריטי חובה בעיצוב הבית. ספה ללא כריות תראה ריקה ופחות מזמינה, וכן סלון ללא שטיח תוחם. בבואנו לעצב את הבית לעיתים נוצר מצב בו משקיעים כסף רב ומסיימים את כל התקציב בתהליך תכנון חלל הבית ושיפוצו, וזאת מבלי לקחת בחשבון את החלק העיצובי של "הלבשת הבית" והאביזרים הקטנים.

טרנדים חולפים- בכל יום יוצא טרנד חדש בעיצוב פנים. זכרו שדינו להתחלף באחר, ואתם אלו שתצטרכו להישאר עם הצבעים והחומרים שבחרתם. השתדלו לא להיכנע לטרנדים חדשים, אתם עלולים להוציא הרבה כסף על משהו שדי מהר תצטערו עליו.

רצוי לרכוש חומרים, ריהוט ואביזרים שיתאימו גם בעוד מס' שנים. יש לכם ספק? אל תקנו. חכו מס' שבועות ובחנו שוב את הרכישה, ואם זה עדיין מה שאתם רוצים. תהליך העיצוב אינו קצר, ואין מה למהר.

עם המבט קדימה- אחת הטעויות הנפוצות היא הסתכלות רק על הכאן והעכשיו, בלי התחשבות בעתיד. מצב העלול להביא אתכם לסבב שיפוץ נוסף עם כל שינוי בחיים. כדאי ורצוי לשפץ ולעצב את הבית בהתאם לשינויים הצפויים בתא המשפחתי, הרי שיפוץ עפ"י המצב הקיים אולי יתאים לתקופה הקרובה, אך לא לטווח הארוך. לכן לפני תחילת השיפוץ/עיצוב כדאי לחשוב קדימה על המצב המשפחתי, להערך בהתאם הן מבחינת התשתיות הנדרשות, והן מבחינה עיצובית. הרי הדרישות של זוג צעיר ללא ילדים שונה מזוג עם ילדים, ואלו שונים מזוג מבוגר שילדיו עזבו את הקן.

פורסם על ידי