5 טיפים לשימור העובדים בארגון

5 טיפים לשימור העובדים בארגון

מעוניינים לשמר את המשאב החשוב ביותר בחברה שלכם? איננו מתייחסים למוצרים שלכם, לידע שהצטבר בחברה או לטכנולוגיות החדישות שלכם. המשאב המשמעותי ביותר שיקבע אם החברה תזנק ותשגשג או תאבד את היתרון שלה בשוק התחרותי של היום הוא העובד שלכם. אספנו עבורכם מספר טיפים חשובים לשימור העובדים בארגון ושמירת המוטיבציה.

זהו את העובדים שהגיעו לנקודת השחיקה

עובדים שהגיעו לנקודת שחיקה בארגון נוטים להתחיל לחפש אפשרויות תעסוקה אחרות או להיות הרבה פחות אפקטיביים על מנת שהארגון יזום את פיטוריהם והם יהיו זכאים לפיצויים. כדאי לנסות לזהות את השלבים הללו מוקדם. כאשר אתם רואים ירידה הדרגתית בביצועים, איחורים חוזרים ונשנים לעבודה או חוסר שביעות רצון מפרטים שוליים הקשורים לתנאי העבודה יתכן והעובד הגיע לנקודה הקרובה לנקודת "השבירה".

בשלב זה לא כדאי לגעור בו או לנסות לתקן את אספקט הביצועים בלבד אלא לנסות ולגלות איך אפשר לחדש את ההתלהבות באמצעות שינוי קל בהגדרת המשרה, קידום קל או שיפור חלק מתנאי ההעסקה (מקום חנייה טוב יותר, מעבר למשרד גדול או טיפול בלקוחות חשובים יותר).

שכר המבוסס על ביצועים וותק

שכר העבודה מהווה חלק מהותי המשפיע על ניידות של עובדים מחברה לחברה. בתחומים מבוקשים כמו תפקידי ניהול בכירים, פיתוח תוכנה או פיתוח מוצר יש נטייה לעבור מארגון לארגון על מנת לשפר את תנאי השכר. אם העובד שלכם הפגין יכולות טובות מומלץ לתגמל אותו על בסיס הביצועים והוותק. ניתן לעשות זאת באמצעות בונוסים חד פעמיים או באמצעות העלאת שכר הדרגתית בכל מספר שנים.

פיתוח הדרכה והכשרה לעובדים

פיתוח הדרכה לעובדים יכול לשמר את הידע הארגוני בצורה הטובה ביותר ולאפשר לכל בעל תפקיד בחברה לצבור ידע עדכני בתחומו. למשל, בתחום התוכנה ניתן לערוך סמינרי וידיאו מוקלטים ולאשר לעובדים שלכם לראות את הסמינרים הללו באמצע שעות העבודה על מנת שיוכלו להתקדם בצורה הדרגתית בתחום בו הם עוסקים.

ימי כיף וגיבוש

חוויות שעוברים יחד מחוץ למקום העבודה מסייעות לחזק את התחושה של מחויבות לצוות. הקצו בכל מספר חודשים לעובדים שלכם משאבים לגיבוש חברתי. תוכלו לעשות זאת במתחמים המיועדים לבניה של צוות מנצח ולגיבושו, בפגישות בפארק לפיקניק משותף או בהופעת בידור/הרצאה שאתם מזמינים לצוות העובדים.

הכרה בחשיבות האיזון בין עבודה למשפחה

בעשורים האחרונים כאשר במרבית המשפחות שני ההורים עובדים במשרה מלאה קיימת חשיבות גבוהה יותר של הכרת מקום העבודה בחשיבות האיזון בין עבודה למשפחה. תמכו בעובדים המעוניינים לקבל חצי יום חופש פעם או פעמיים בחודש על מנת להיות עם הילדים. בחלק מהארגונים נבנו במיוחד מתחמים על מנת שהילדים יוכלו לבקר את ההורים במקום העבודה ומאורגנות פעילויות לכל המשפחה עם הילדים בחינם או בסבסוד ממקום העבודה על מנת לתת לגיטימציה לזמן החשוב של העובד עם משפחתו. ארגונים שמכירים בצורך הזה יוכלו לשמר את העובד לזמן ארוך יותר ולקבל יתרון משמעותי על ארגון מתחרה.

צילום: /www.pexels.com

פורסם על ידי