5 טיפים לניקוי הספה

5 טיפים לניקוי הספה

הקיץ כבר כמעט כאן, וזה הזמן לרענן את הבית לפני שיולי אוגוסט יעטפו את כולנו בזיעה חמה. זה גם הזמן להתפנות לניקוי הספה שלכם. עם הזמן, ריהוט מרופד כמו ספות וכורסאות צובר הרבה אבק ולכלוך. כדי שתוכלו להשיג מחדש את המראה הרענן של בדי הריפוד שלכם, הנה כמה דרכים קלות ומהירות להפליא לעשות זאת.

אמנם, במאמר זה אנחנו מציעים לכם פטנטים לניקוי הספה שלכם בשיטת ׳עשה זאת בעצמך׳, אבל אם אתם מעדיפים להפקיד את המלאכה בידיה המקצועיים של חברת ניקיון, אין בעיה – לניקוי ספות בבת ים לחצו פה.

טיפ 1: ניקוי פשוט ותדיר של הספה

כדי להסיר לכלוך במהירות מהספה שלכם, השתמשו בשיטת החומץ: הוסיפו כמה טיפות חומץ לחצי כוס מים. שפכו את התמיסה לבקבוק ספריי, והתיזו אותה על האזורים המוכתמים. לאחר מספר דקות, ספגו בעדינות את התמיסה, מבלי לשפשף, בעזרת מגבת יבשה. פעולה זו תסייע ׳להעלות׳ את הכתמים אל פני השטח.

טיפ 2: הצטיידו במוצרים הנדרשים לניקוי ריפודים

כדאי להצטייד מראש בכמה פריטים שיעזרו לכם לנקות את ריפוד הספה והכורסאות:

  • מברשת יבשה – משמשת להסרת פירורים ולכלוך שלא נדבק לבד. עברו על כל הספה עם מברשת נוקשה עם זיפים טבעיים, כדי לנסות לשחרר כתמים ולהעלות את האבק והלכלוך אל פני השטח.
  • שואב – לפני שאתם מקרצפים את הספה בנוזל ניקוי, השתמשו בשואב ידני כדי לסלק פירורים וכל לכלוך אחר. זה יעזור לכם לזהות כתמים בעייתיים ולהתמקד בהם.
  • אבקת סודה לשתייה – חומר זה יעיל מאוד לניקוי. למעשה, פיזור סודה לשתייה על כל הספה יעזור להסרת ריחות ולשחרור כתמים. אפשר גם להכין תמיסת סודה ביתית, לטיפול בכתמים עקשניים. ערבבו יחד חלקים שווים של אבקת סודה לשתייה ומים. הניחו את התמיסה למשך כ-15 דקות על הכתם. לאחר שהתמיסה ספגה את הכתם, שאבו אותה בעזרת שואב אבק.

טיפ 3: ניקוי בד הריפוד – לדעת את הדברים הבסיסיים:

כמו בכול פעולת ניקיון (דלפק משיש, רהיט מעץ או פנים הרכב), עדיף לדעת עם מה אתם מתמודדים. לכן, חשוב לבדוק את הוראות הטיפול בריהוט שלכם (פירוט בהמשך). זה יאפשר לכם להבין אילו חומרי ניקוי מתאימים לריפוד הספציפי של הספה שלכם. לאחר שתמצאו את התמיסה הנכונה לניקוי הספה שלכם, מרחו את הנוזל על הריפוד. כאמור, הקפידו לספוג את הלחות במגבת יבשה ולעולם אל תשפשפו!

טיפ 4: איך לנקות את הכתמים מהספה שלכם?

קודם כל, כדאי לטפל בכתמים מיד כשהם נוצרים. ברגע שנוזל נשפך על הספה, גשו מיד לנקות אותו. אם תמתינו, ולו גם כמה דקות, ולא תמהרו לטפל בכתם, הוא עלול להתקבע ויהיה קשה מאוד להסיר אותו.

לפני שאתם משתמשים בחומרי ניקוי או בתמיסות ניקוי כלשהם, בדקו את המלצות היצרן לניקוי סוג הבד המרפד את הספה שלכם (חפשו את תג היצרן המחובר לספה). לעולם אל תשתמשו במוצרי ניקוי לא בטוחים, כי אתם עלולים לגרום לריפוד נזק לצמיתות.

בנוסף, לאחר הניקוי תנו לבד הריפוד להתייבש באוויר למשך הלילה. בבוקר תוכלו ליהנות מספה רעננה ונקייה.

טיפ 5: איך להבין את ההוראות הכתובות על תווית הספה?

כאשר אתם בודקים את תווית הוראות היצרן המחוברת לספה, תמצאו בה את קודי הניקוי של ריפוד הספה שלכם, בצורת אותיות. כדי לעזור לכם להבין את הקודים האלה, ערכנו עבורכם רשימה של הקודים והמשמעות של כל אחד מהם:

  • קוד ניקוי – W: (Water – based cleaner), ״ניקוי על בסיס מים״. לניקוי הריפוד השתמשו אך ורק בחומר ניקוי על בסיס מים. מוצר ניקוי על בסיס מים הוא סוג של תמיסה שבה המים הם המרכיב העיקרי.
  • קוד ניקוי S/W: (Solvents and water – based cleaners), ״ממיסים וחומרי ניקוי על בסיס מים״. לניקוי הריפוד אפשר להשתמש גם בממיסים וגם בחומרי ניקוי על בסיס מים.
  • קוד ניקוי S: (Solvents), ״ממיסים׳. לניקוי ריפוד הספה השתמשו רק בממס. ממס הוא סוג של תמיסה שבה כימיקל ניקוי משמש כמרכיב העיקרי שלה.

טיפ בונוס: נקו את הספה שלכם בצורה מקצועית

אפשר למצוא באינטרנט הרבה טיפים וטריקים לניקוי ריהוט מרופד. עם זאת, גם טכניקת ׳עשה זאת בעצמך׳ הטובה ביותר לא תוכל להשתוות לטיפולים שמציעה חברה מקצועית לניקוי ספות. השירות כולל ציוד ברמה גבוהה ופתרונות רבי עוצמה שמצליחים להסיר לכלוך, אבק וכתמים עמוקים מהספה שלכם. יצרני רהיטים ממליצים על ניקוי ספות מקצועי, לפחות פעם בשנה.

 

 

פורסם על ידי