5 השאלות שחייבים לענות עליהן לפני שבוחרים גופי תאורה לבית

5 השאלות שחייבים לענות עליהן לפני שבוחרים גופי תאורה לבית

תאורה לבית היא הרבה מעבר לאור שנועד להאיר את החלל, אלא יכולה לקבוע את סגנון עיצוב הבית ואף להעיר אותו. התאורה היא זו שקובעת את המרחב, האווירה והעיצוב. ישנם מגוון גופי תאורה בסגנונות שונים, וכל אחד מהם יכול לשנות לחלוטין את החלל בו הוא נמצא.

מהן השאלות עליהם חייבים לענות לפני בחירת גופי תאורה לבית?

תפקיד גוף התאורה – האם גוף התאורה נועד להאיר חלל שלם? או רק לתת פוקוס על איזור מסויים? זהו מידע חשוב בבחירת גוף התאורה, כי הוא ימקד אתכם בסוגו – נברשת אחת גדולה שתאיר את כל החלל, מספר גופי תאורה לבית שניתן לבחור את כמות האור או מנורה כדי להאיר מקום ספציפי.

חלל – איזה חלל גוף התאורה נועד להאיר? אם מדובר בגוף תאורה שאמור להאיר את הסלון, ישנן מנורות לסלון המתאימות לכך, כמו גם נברשות. אבל אם גוף התאורה נועד להאיר את המטבח, גופי התאורה שונים, אפשר להאיר באמצעות ספוטים או גוף תאורה גדול ושטוח. חלל הבית הוא חלק חשוב מאוד בבחירת גוף התאורה המתאים.

אווירה – איזו אווירה תרצו ליצור? עוצמת האור הבוקעת מהתאורה יכולה ליצור אווירה שונה. ניתן להשתמש בדימר (עמעם) על מנת לשלוט באווירה הרצויה, או להתקין גופי תאורה מתכווננים אם רוצים להאיר חלק מסויים ללא החלק השני. באמצעות מיקום גופי תאורה במקומות מיוחדים, תוכלו לייצר אווירה וייחוד. בבחירת גופי תאורה מעוצבים ניתן לבחור את הצבע, המרקם והצורה ובכך ליצור את האווירה המושלמת – אם זו אווירה רומנטית בחדר שינה, אווירה הייטקיסטית במשרד או אווירה חמימה בסלון. הכל אפשרי.

סגנון עיצוב רצוי –  אם אתם מעצבים את הבית שלכם לגמרי, אתם צריכים לשאול את עצמכם מהו העיצוב הרצוי אותו תרצו לקבל ועל ידי כך להתאים את גוף התאורה. אם אתם משדרגים את הבית ורוצים לרכוש גוף תאורה חדש, אתם צריכים להתאים אותו לעיצוב הקיים. אפשר לקבל השראה בהסתכלות בקטלוגים וחנויות תאורה ולבחון את כל גופי התאורה המעוצבים, על מנת שתוכלו להתאים את הגוף לעיצוב, או את העיצוב לגוף.

תקציב – אחרי שבחנתם את כל הקריטריונים האחרים הגיעה שאלת המאה, מהו התקציב שלכם? התקציב הוא הקריטריון אשר יטה את הכף ויעזור לכם לסנן גופי תאורה אשר לא עומדים בתקציב.

בחירת גוף תאורה נכון תשנה את כל פני החלל ותשפיע על האנרגיות, מצב הרוח ותחושת הביתיות שכולם רוצים להשיג. ברגע שתענו על כל השאלות הנשאלות – מה תפקידו של גוף התאורה? עבור איזה חלל הוא נועד? מה האווירה שתרצו ליצור באמצעותו? מהו קו הסגנון המנחה את ביתכם? ולבסוף מהו התקציב? באמצעות כל השאלות האלה תוכלו למצוא את אחד מגופי התאורה המעוצבים אשר ישנה לכם את הבית, יוסיף לו אור ויהפוך אותו למקום המושלם עבורכם.

תמונה: storyblocks

פורסם על ידי