5 דברים שכדאי לחשוב עליהם לפני שמאמצים כלב

5 דברים שכדאי לחשוב עליהם לפני שמאמצים כלב

אימוץ כלב דורש מכם התאמה של סגנון החיים והמון הקרבות וויתורים. מתלבטים? הנה 5 דברים שעדיף לדעת מראש כלב בית מבטיח המון יתרונות אבל מחייב התאמות מסוימות. אם גם אתם מתלבטים בסוגיה, יש 5 דברים שתצטרכו לקחת בחשבון:

  1. זמן פנוי

כלב דורש מכם הקצאה של זמן פנוי. בין אם מדובר בטיולים בבוקר, אחר הצהריים ולקראת הלילה או בתשומת לב ומשחק משותף, ודאו מראש שיש לכם מספיק זמן בשביל לאמץ חבר חדש. הזמן הפנוי שתבלו עם הכלב יקבע את איכות החיים שלו ואת ההנאה שלכם.

חשבו טוב כמה מתוך הזמן הפנוי אתם רוצים להקדיש לכלב, מי מבין בני המשפחה יכול לעזור ומה אפשר ללמוד מניסיון העבר שלכם עם חיות מחמד ביתיות. רק כך תגיעו להחלטה מושכלת ותמנעו עוגמת נפש מכל הצדדים המעורבים.

  1. הוצאות

אחזקת כלב כרוכה בהוצאה ממוצעת של כמה מאות שקלים בחודש. רשימת ההוצאות כוללת אוכל לכלבים ורכישת תרופות, ביקור אצל וטרינר לביצוע חיסונים, קניית שמפו ומשחקים ועוד.

בדקו מלכתחילה מה העלויות הצפויות לפי סוג הכלב שאתם עומדים לאמץ ואל תתביישו ליצור קשר עם וטרינר. קבלו כמה שיותר מידע על ההוצאות הצפויות ולא תמצאו את עצמכם עם חריגה בחשבון הבנק.

  1. מקום בבית

אתם צריכים לחשוב כמה מקום פנוי יש לכם בבית עוד לפני שאתם מאמצים כלב ומגלים שהוא משתלט על כל חלקה פנויה. אמנם כלבים יכולים להתאים לדירות קטנות בדיוק כמו לבתים גדולים, אבל הכל תלוי בציפיות שלכם.

הכלב חייב שיהיה לו מקום קבוע. הטריטוריה של הכלב מעניקה לו ביטחון ומכם היא חוסכת בלגן, נביחות באמצע הלילה או סתם הרס של רהיטים וחפצים אישיים מתוך שעמום, פחד או חרדה. הקצו לכלב מקום לפי הגודל והגזע שלו וודאו שהוא מתאקלם בו בהדרגתיות.

  1. אורח חיים

אם אתם אוהבים לנסוע לחו"ל הרבה יחד עם הילדים והמשפחה, יכול להיות שאימוץ כלב יהווה מכשול ויתנגש עם אורח החיים שלכם. מנגד, אם אתם אוהבים לטייל בארץ ולצאת למסלולי הליכה מחוץ לבית – כלב יעניק לכם ליווי צמוד וישמור עליכם מפני כל פגע.

רק אתם יודעים עד כמה אורח החיים הנוכחי מתאים לאימוץ כלב והאם הוא דורש התאמות ושינויים. במידה ונראה לכם ששינוי כזה אינו אפשרי, ותרו מראש על התענוג.

  1. ילדים

ילדים הם סיבה מעולה לשקול לאמץ כלב. מערכת היחסים בין הילדים והכלב מתפתחת כבר מגיל צעיר ויש לה יתרונות בריאותיים וקוגניטיביים.

אם יש לכם ילדים, אמצו כלב שמתאים לחיים בתוך תא משפחתי. גם כאן תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע עד שתמצאו גזע שיגרום לילדים שלכם הנאה בכל רגע פנוי ואף ילמד אותם לקחת אחריות.

פורסם על ידי