5 בעיות נפוצות באיטום הגג שלך ומה אפשר לעשות בנידון?

5 בעיות נפוצות באיטום הגג שלך ומה אפשר לעשות בנידון?

איטום גגות משותפים מהווים פעולה חשובה שיש לבצע אחת לתקופה במטרה להבטיח מבנה ראוי ותקין למגורים. איטום גגות זוהי למעשה הדרך של המבנה להגן על כלל דיירי הבניין מפני קור וחום קיצוניים, רעש ותהודה, זאת כאשר יחד עם חלוף השנים והתיישנות המבנה כל אותם חומרי איטום מאבדים מיעילותם והופכים לפחות אפקטיביים וזוהי למעשה, הסיבה העיקרית לכך שמדובר על תהליך שיש לבצע אחת לתקופה באופן שוטף. במקרים שכאלה ההמלצה המרכזית תהיה להיעזר בשירותיהם של אנשי מקצוע מנוסים ואמנים בנושא אך יחד עם זאת, להימנע ממספר טעויות נפוצות שחוזרות על עצמן לא פעם ולא פעמיים. במטרה להקל עליכם טרם תחילת התהליך, ריכזנו עבורכם את הבעיות הנפוצות ביותר בענף.

  1. אי התראת הדיירים מראש – חשוב לציין כי על כל פעולה שתבצעו במבנה משותף, בין אם מדובר על שיפוץ לובי או לחילופין צביעת מבנה חיצוני ועד איטום גגות – יש ליידע את כלל דיירי הבניין, בין אם מדובר עבור גביית הכספים עבור השיפוצים ובין אם מדובר על ההכנה הנדרשת טרם ביצוע השיפוץ המשותף במבנה. על כן, בעת בה תיידעו את דיירי הבניין אודות שיקום האיטום בגג שלכם, תוכלו להתחיל את התהליך בצורה יעילה באופן בו תוכלו לגייס כסף וגם להיעזר באנשי המקצוע הטובים ביותר לצד המלצות הדיירים.
  2. התחלת איטום ללא הגבהת אלמנטים – טרם ביצוע איטום גגות חשוב לבצע הגבהת אלמנטים באמצעות אנשי מקצוע מנוסים. כמו כן, בעת בה יש דודי שמש על הגג או לחילופין קולטים הצמודים אליו, מוטב להשאיר למומחים את עבודת ההגבהה טרם ביצוע האיטום.
  3. אי הכנת הגג לפני האיטום – חשוב לבצע הכנה יסודית לגג טרם ביצוע תהליך האיטום שכן, במטרה לעשות זאת יהיה להכין את השטח לעבודה בעזרת פינוי וניקוי הגג בצורה יסודית ולאחר מכן, להניח עליו חומר מקשר שתפקידה לקשר בין יריעות האיטום אל הגג.
  4. זלזול בבחירת החומרים – מיותר לציין כי בניגוד לדעה הרווחת אשר נוטה להצביע על העובדה כי איטום גגות באמצעות זפת או לחילופין בעזרת שימוש בצבע הוא פתרון מעולה, ניכר כי המציאות מציגה מצב שונה לחלוטין. כמו כן, חשוב לוודא כי בעת ביצוע האיטום אתם אכן מבצעים שימוש בחומרים ייעודיים שתפקידם לספק שכבה עמוקה בליווי חומר אקרילי אוטם.
  5. קבלת הצעת מחיר ללא נוכחותו של מומחה – דבר אחרון וחשוב לא פחות יהיה לוודא כי בעת מעמד הצעת המחיר אתם נעזרים במומחה מנוסה ואמין ויוכל לוודא כי אתם אכן מקבלים את הצעת המחיר האידיאלית ביותר עבורכם, כזו שתענה בהתאם לתקציב האישי העומד לרשותכם ותספק בסוף ההליך תמורה הולמת עבור המחיר הכספי אותו השקעתם.

קרדיט: freepik

פורסם על ידי