4 הטעויות הנפוצות בתכנון תאורת חוץ

4 הטעויות הנפוצות בתכנון תאורת חוץ

עניין עיצוב הגינה הוא אחד הפרמטרים שהופכים כל שהייה בגינה למושלמת ביותר, אבל מה קורה כשעושים את הבחירות הפחות נכונות? איך אפשר לשמור על הפינה הקסומה שלכם כזו לטווח הארוך?

4 הטעויות הנפוצות ביותר בבחירת תאורה לגינה שלהם זה בדיוק מה שרצינו לדבר עליו אתכם במאמר הבא. כאן ועכשיו, הרשו לנו לפרט לכם את הטעויות ולהסביר לכם מה לעשות במקום-  הכול בכדי שהגינה שלכם תשמור על המראה המושלם בדיוק כפי שאתם אוהבים ורוצים.

טעויות שאנשים עושים בבחירת תאורת חוץ

אחת הטעויות הנפוצות בעיצוב הגינה שלכם הרבה לפני שבוחרים תאורת חוץ זה תכנון הדברים מראש. כמו בכל דבר בפרט כאן חשוב ביותר לתכנן מראש את תאורת הגן במטרה להאיר את הגינה בכל השעות, לצד כל השבילים ובכל מבואת כניסה כזו או אחרת.

תכנון לא נכון לא רק שיכול לגרום לאכזבה אלא גם לפגיעה בבטיחות בגין טעויות נוספות שאותן נציין בהמשך. כאמור, אם רוצים להימלט מנראות של צללים מוזרים, תאורה מטעה, שילוב לא נכון בין מים לצבעים ולעיתים תאורה חסרה חשוב בהחלט שלא לפסוח על שלב התכנון מראש.

טעות נוספת קשורה בדילוג על אלמנטים של עיצוב- מה שיכול בהחלט לקחת תאורה ולהשתמש בה לצרכי שדרוג האווירה השווה במיוחד.

חוסר היכולת לקחת בחשבון את נקודות החשמל, הסתרת הכבלים זו טעות נוספת שחשוב אף אותה להזכיר במעמד הנ"ל. אז אם הדבר האחרון שתרצו זה להחשיך את חלל החוץ הפוטנציאלי חשוב כי נקודות החשמל יילקחו בחשבון ובו זמנית בכדי שלא ייווצר מראה מסורבל יש לקחת בחשבון גם את הסתרת הכבלים החשופים.

מעבר להיבטים הטכניים והקשר בינם לבין גופי תאורה חשוב לדבר גם על הטעות הרביעית הקשורה בעניינים האינדיבידואליים כאמור גודל המקום, המבנה, הגינה ואפילו סוגי הצמחייה או הבריכה הנמצאת בקרבת מקום.

אז איך עושים את זה נכון?

בשלב הראשוני ובכדי שהתאורה תעשה את המוטל עליה יש לחלק את האזור המבוקש לאזורים. זה חשוב כי אם תדעו מראש את חלוקת האזורים ותבינו את האזור מראש תוכלו לייעד את התאורה לפי האזור הספציפי.

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון זה להדגיש אלמנטים מאוד מסוימים באמצעות תאורה נכונה. תתפלאו אבל אם אתם מתמקדים באמצעות תאורה ממוקדת על כל אובייקט ואובייקט בגינה אתם בהחלט יכולים להגיע לתוצאה של לא פחות ולא יותר "יצירת אמנות לשמה".

כמו כן במסגרת תכנון תאורה ומיקודה תוכלו לתחום כל פינה שלכאורה אינה בולטת מהשאר ולתת לה את מקום הכבוד בגינת החלומות או בחלל החיצוני אותו תבחרו להאיר.

בסיכום דבר בחירת תאורת חוץ תדרוש מכם בסך הכול לכוון את המטרות ובגדול לשאוף לדבר אחד והוא השגת מראה נעים והרמוני בכל חלל פתוח אותו תבחרו להאיר.

צילום: פיקסביי

פורסם על ידי