3 רעיונות למתנות חג

3 רעיונות למתנות חג

החגים הגיעו, ועל כן, הגיעו מועדים למפגש. כאשר אנחנו פוגשים באנשים שאנחנו אוהבים, מחבבים ומעריכים – ישנה שמחה גדולה, עמוקה ומרהיבה. והסיבה לכך, היא שהלבבות שלנו שמחים. ובמקרים בהם הלב שלנו שמח, מה סביר שנעשה? נרצה לתת משהו. חיבוק, מילה טובה, ברכה, נוכחות, תשומת לב, וכיוצא בזה.

על כן, ייתכן שזוהי אחת הסיבות שהתפתחה מסורת של נתינת מתנות בחג. חג, כמו המילה חוג, כלומר – משהו שחג, שנע בסיבוב – מדבר על המהות של נתינה. שכן, כל מועד, מכיל משמעות. לא בהכרח משמעות היסטורית, "בתאריך זה וזה, קרה כך וכך", אלא משמעות של כוונה. איך אנחנו מתכווננים ביום הזה? איזו איכות אנחנו משוועים לו? וכאשר רבים  מאיתנו עושים זאת יחדיו, היום מרגיש אחרת. לא סתם פורים יכול להרגיש כה חגיגי, גם "בלי סיבה טובה", גם בלי שראינו תחפושת אחת ברחוב. כאשר כל כך הרבה אנשים מתכווננים לשמוח, העולם שמח. וכך זה עובד.

באופן דומה, כאשר אנחנו מתכווננים לתת, לאהוב, לפגוש, להעריך – המפגשים שלנו מלאים בחדוות הנתינה והקבלה, ומתנות הן חלק מהעניין. אנחנו לא באמת צריכים לתת תכשיטים מפוארים, אבני חן, פריטים יוצאי דופן – וכיוצא בזה, כדי להראות נתינה ואהבה. אנחנו חווים נתינה ואהבה, ואז נותנים. נותנים מה שמרגיש לנו לתת.

ובכתבה זו, נדבר על שלושה סוגי מתנות, 3 רעיונות אפשריים למתנות לחג, מה בדיוק הם מסמלים (לדעתנו), ובאילו מקרים אפשר להעניק אותם. הבא נחל במלאכה הטובה.

צמידים כמתנת חג

ראשית כל, נדבר על צמידים. הסיבה לכך, היא שצמידים יכולים לשמש למטרות שונות. צמידים יכולים לסמל משהו בזהות שאנחנו רוצים לבטא, או לבטא איכות מסוימת שאנחנו רוצים לקבל עבורה או דרכה ריפוי. צמידים יכולים להכיל איכויות שמאפשרות לנו תמיכה. וצמידים יכולים לאפשר לנו להרחיב את המודעות כלפי דבר כזה או אחר. צמידים יכולים להיות הן לזרוע, והן לרגל. ועל כן, כדי לתת צמיד – כדאי שנדע למי אנחנו נותנים אותו.

אם אנחנו נותנים צמיד לנערה בת 12, סביר להניח שתחומי העניין שלה יהיו שונים מבחור בן 27. האם נעניק להם את אותו הצמיד? סביר להניח שלא, אלא אם כן זו במקרה התשובה הנכונה. נערה בת 12, יכולה להעריך לדוגמה צבעים וורודים, בהירים, מראה אופנתי, סיסמאות מסוימות שהיא מעריכה, וכיוצא בזה. בעוד שבחור בן 27, אולי יתחבר לרבדים יותר פילוסופיים, ויותר חשוב לו שהצמיד יבטא משהו באישיות האמיתית שלו. על כן, יש לדעת מבעוד מועד, למי מעניקים את הצמיד.

עגילים – להתאים להעדפות

שנית, נוכל לדסקס על עגילים. כאשר רוצים להעניק עגילים, ניתן לשקול קודם, איך ענידת העגילים הללו תשפיע על האדם שמקבל אותם. האם הוא יענוד אותם כאשר הוא הולך לעבודה? כאשר הוא יוצא לבילוי? כאשר הוא יוצא לאימון? האם הוא ירצה ללבוש אותם לעתים קרובות? תוך כדי שהוא מבצע את שגרת יומו? האם הנמנעת של העגילים דווקא תעריך עגילים שאפשר לצאת איתם, שמתאימים למראה, לסטייל שהיא עוטה כרגע?

חלק מהשיטות, כדי לדעת איזה עגיל, אם בכלל, נכון להעניק לנמענים שלנו – הן לדעת אילו תכשיטים כבר יש להם. עם אילו תכשיטים הם כבר מסתובבים? כך אפשר לגלות סגנונות, צבעים מועדפים, מה נכנס לסטייל שלהם, וכיוצא בזה. ניתן לדוגמה, לבדוק את המצב ברשתות החברתיות שלהם, בפרופילים – ולראות מה הן ההעדפות שלהם – כדי לקבל מושג, אילו סוגי עגילים יתאימו להם, יוערכו מבחינתם. חלק מהעניין, זה לגלות מה יועיל באמת, מה יהיה בעל ערך, מתאים – וההשקעה הזאת, היא חלק מהמתנה, כי יש בה כוונה אוהבת, מתחשבת ומעריכה.

שרשראות בסטייל ובנועם

ולבסוף, לגבי שרשראות.  לשרשראות יש תפקיד מעניין בעיצוב הלוק הכללי, הן יכולות להשפיע עד מאוד על הסטייל שמרכיבים. השרשראות יכולות להיות בולטות, או להשתלב בשקט וברקע. על כן, בהינתן כך שאנחנו רוצים להעניק שרשרת לאדם מסוים, נוכל לקחת בחשבון – כמה שרשרת מסוימת מתאימה לסטייל שלו? כמה חופש יצירתי היא תאפשר לו? ואולי אפילו, אנחנו חושבים לקנות לו שרשרת זו, כיוון שהיא מזכירה ומדמה לנו משהו באישיות ובמבנה שלו? כך שבמקרה זה, נמליץ על שיטה נוספת: להרגיש, אילו איכויות השרשרת מבטאת, שאנחנו מקשרים עם האדם. כך נוכל להעניק מתנה, שיש לה עומקים ורבדים עדינים.

אנשים שמבינים בנושא, לבטח יכולים לדבר עליו עמוקות. כאן נסיים כתבתנו – באם קיבלת רעיונות מכתבה זו, וברצונך לסקור את אוסף התכשיטים שלנו – נשמח להציע לך עזרה וסיוע בדרכך למציאת מתנה – להלן קטלוג תכשיטים אונליין של חברת "פנדורה"

פורסם על ידי