3 מקצועות רווחיים שכדאי לכם לשקול

3 מקצועות רווחיים שכדאי לכם לשקול

העולם מתקדם במהירות ואיתו גם שוק העבודה. אז מהם המקצועות הרווחיים ביותר בעולם ומה צריך לעשות כדי להשתלב בתחומים המבוקשים? הנה כמה הצעות שבהחלט כדאי לכם להביא בחשבון

כל פיתוח טכנולוגי משפיע באופן ישיר ובראש ובראשונה על שוק העבודה. שוק העבודה דינאמי וגמיש מכפי שנהוג לחשוב, כי הוא מייצג במידה רבה את השינויים שעוברים על תחומי הטכנולוגיה והפיתוח. במילים אחרות, אף חברה לא רוצה להישאר מאחור ולכן היא מעדכנת את גיוס ההון האנושי שלה לפי הקצב שבו העולם מתקדם.

הבעיה היא שלא תמיד קל לעקוב אחר השינויים בשוק העבודה ורק מעטים איך באמת הם יכולים להשתלב במקצועות רווחיים. בדיוק בגלל זה הכנו רשימה מסודרת של 3 מקצועות שאותם בהחלט כדאי לשקול:

  1. מתכנת

אין צורך להרחיב על החשיבות של מתכנת במאה ה-21. כמעט כל פעולה שאנו מבצעים מנוהלת ופותחה על ידי מתכנת עם ידע מתאים. הביקוש למתכנת קיים בסקטור הפרטי והציבורי, ההכשרה כוללת הקניית ידע תיאורטי ומעשי ומי שמסיים אותה גם יכול להחליט שהוא פותח עסק עצמאי ומנסה לעשות אקזיט.

בשביל להיות מתכנת צריך לבחור מסלול לימודים שכולל תואר במדעי המחשב. תנאי הקבלה לתואר גבוהים יחסית אך הוא שווה את ההשקעה. תואר במדעי המחשב מעניק יתרון בשוק העבודה גם בתחומים שלא קשורים ישירות לתכנות, מה גם שהוא מבטיח שכר גבוה עוד לפני צבירת שנות הניסיון.

  1. מהנדס

הנדסה נחשבת למקצוע ותיק אך היא כאן כדי להישאר בסביבה עוד הרבה זמן. מהנדס יכול להיות חלק מפרויקטים שקשורים לטכנולוגיה, תעשייה קלה וכבדה, בנייה ואפילו חקלאות והוא מקבל את רוב הידע שלו מהסמכה מוקדמת.

הביקוש למהנדסים מעלה את השכר הממוצע שלהם במשק. אפשר להגיש מועמדות למשרת מהנדס בחברות פרטיות או להתעניין בתחום במסגרת ציבורית. הכי חשוב להתמיד במקצוע כדי לצבור ניסיון וכך לשפר באופן דרמטי את תנאי ההסקה.

  1. דיגיטל

קשה לתאר את שוק העבודה המודרני בלי להתייחס לדיגיטל. השימוש במחשב חוצה גילאים ותרבויות והוא צפוי להמשיך להיות דומיננטי בעתיד הנראה לעין. היתרון של הדיגיטל הוא שניתן להשתלב בו בעשרות תחומים, מקצועות ומשרות. זהו מקצוע בתאוצה מהירה שמשתנה כמעט על בסיס יומי ואפשר ללמוד אותו ללא ניסיון או באמצעות קורס ספציפי בלבד.

גם אפשרויות הקידום בדיגיטל נפתחות בקצב מהיר ומתאימות לדרישות של שוק העבודה. השכר ההתחלתי בדיגיטל גבוה ביחס למקצועות מקבילים, התנאים מעולים והביקוש לעובדים טובים מעלה את הרף בקרב החברות והארגונים. דיגיטל הוא גם מקצוע גלובאלי שבו רוכשים ידע שאפשר לנצל במדינות אחרות. למרות פערי שכר מסוימים בין מקצועות מסוימים ששייכים לתחום, עדיין מדובר באחד הענפים הכי מסקרנים שקיימים בשוק העבודה של השנים האחרונות ואלו שיבואו.

פורסם על ידי