3 יעדים מומלצים לטרקים באירופה

3 יעדים מומלצים לטרקים באירופה

יבשת אירופה לא ממש מזוהה עם הרים גבוהים וטרקים בטבע, אבל מסתבר שמביני עניין יודעים בדיוק לאן להגיע על מנת להפיק ממנה את מלוא הפוטנציאל. אז איפה נמצאים היעדים המומלצים? קבלו את המדריך המלא

יש הרבה סיבות לטייל באירופה ולא סתם היא נחשבת לערש התרבות המערבית. מבחינה גאוגרפית, שני שליש משטחה של אירופה הוא מישורי והריה הגבוהים ביותר נמוכים בהשוואה להרים שביבשות אחרות. אם מוסיפים לכך את העובדה שבאירופה נמצאות ערים פופולאריות כמו פריז, לונדון וברצלונה, מבינים למה היא בדרך כלל לא ממש מזוהה עם טיולים בסגנונות של טרקים ופעילויות טבע.

מצד שני, מסתבר שיש לאירופה הרבה מה להציע. הנה למשל 3 יעדים מומלצים לטרקים שאליהם אפשר להגיע במסגרת טיול עצמאי או טיול מאורגן לאירופה והסביבה:

1. רכסי הפירנאים בספרד

כדאי להתחיל את ההיכרות עם ההרים של אירופה במקום נוח ונגיש כמו רכסי הפירנאים בספרד. רמת הקושי של הטרק בינונית למדי וכדאי במהלכו להגיע עד פסגת הר מונטרדו שנמצא בגובה של 2,833 מטרים.

המסלול המומלץ יכול להיות חלק מטיול מאורגן לאירופה ולהתחיל באגם מאוריציו, להמשיך בין אגמים, מפלים ומעברי הרים תלולים ולכלול כ-17 ק"מ בממוצע. זה כאמור לא טרק שמתאים למשפחות, אבל מצד שני הוא מספיק סולידי ומעניין בשביל להשקיע בו את המאמץ הנדרש.

2. רכסי הבלקן באלבניה

רכס הרי הבלקן מזוהה במידה רבה עם החלק המזרחי של יבשת אירופה והוא עובר במדינות רבות שהיו בעבר חלק מברית המועצות. את הטרק באזור הזה כדאי להקדיש לצד המערבי של רכס הרי הבלקן ולשטח שנמצא באלבניה. גם כאן רמת הקושי בינונית למדי אך הערך המוסף בא לידי ביטוי במעיינות צלולים שנמצאים כמעט בכל פינה.

קחו בחשבון שיש צורך להתנתק מהטלפון הנייד והחיבור לאינטרנט בשביל לעבור את הטרק הזה. גולת הכותרת היא הכפר האלבני טהטי שמקיים את אורח החיים המסורתי של מזרח אירופה, אבל בטוח שתמצאו עוד כמה נקודות חן מהממות לתצפית על הרי הבלקן ולספיגת האווירה.

3. הפיורדים המערביים בנורבגיה

ממש בצד השני של היבשת תמצאו את הפיורדים. כאן האקלים כבר הרבה יותר ממוזג, האנשים קרים והשפה שונה לגמרי ממה שאתם מכירים. רמת הקושי משתנה לפי החלק שבו תבחרו לטייל על הפיורדים המערביים ומומלץ להתחיל בנורבגיה בגלל הטיסות הנוחות והנגישות הגבוהה.

בטרק לאורך הפיורדים המערביים בנורבגיה תמצאו מאות אגמים שניזונים ממי הפשרת הקרחונים  ותוכלו לעצור בכפרים קטנים שמגדלים פירות ותותים. הטרק מתאים למשפחות עם בני נוער כי הוא קל יחסית, מה גם שמרבית המסלולים מסומנים וערוכים. אפשר להתכונן מראש לטיול של כמה ימים עם הליכה של 6-8 שעות ביום, או להגיע לנקודה אחת ולצאת ממנה לטיולי כוכב.

פורסם על ידי