10 טיפים לניקוי חלונות לבתים פרטיים

10 טיפים לניקוי חלונות לבתים פרטיים

לכל אחד מאתנו יש את שגרת הניקיון היומית/שבועית/חודשית שלנו ומה היא כוללת בבית. שמירה על ניקיון הבית הנה חשובה מאוד גם לאווירה הנעימה בבית וגם כמובן לשמירה על הבריאות שלנו ושל בני הבית. ניקוי חלונות לבתים פרטיים היא פעולה המתבצעת בדרך כלל אחת לחודש-חודשיים בבית ממוצע בישראל אולם לצידם יש גם מקרים אחרים כמו ניקיון אחד לשבוע או משפחות המנקות את התריסים והחלונות פעם בשנה לפני פסח. לא משנה באיזו דרך אתם בוחרים הנה עשרה טיפים שיעזרו לכם בפעולה זו.

ניקוי חלונות לבתים פרטיים בשיטה הביתית

#1  שמרו על ניקיון באופן שוטף – הטיפ הראשון שנרצה לתת לכם הוא לשמור על ניקוי חלונות לבתים פרטיים באופן שוטף. כלומר, לנקות אותם לפחות פעם בחודש. בדרך זו הם לא יצברו הרבה אבק ולכלוך עד הפעם הבאה שתנקו אותם וזה יקל עליכם את העבודה.

#2  לא להשתמש בעיתון – עיתונים הם "מטלית הניקוי" הפופולרית עבור מראות אבל לא מתאימים לניקוי חלונות. השתמשו להשתמש במטלית מייקרופייבר ו/או בספוג ייעודי לניקוי חלונות שניתן לרכוש מכל חנות לכלי בית.

#3  הצטיידו בציוד המתאים – אם אתם מנקים חלונות ובכלל פריקים של ניקיון הבית לעתים קרובות אז כדאי שיהיו לכם כל הכלים לניקיון מושלם ונוח. לדוגמה תוכלו לרכוש מגב ידית שבצידו האחד יש את פס המגב ובצידו השני ספוג ניקיון. כלי נהדר לניקוי חלונות.

#4  מה שגבוה מידי – תנו לאנשי מקצוע לנקות. גם בבתים פרטיים אם יש חלונות עליית גג, חלונות בקומה שנייה או חלונות גבוהים מעל לגובה הסביר – כדאי להזמין חברת ניקיון חלונות מקצועית עם אישור עבודה בגובה שעבדה הכשרה מקצועית בנושא לעבודה בטוחה בגובה + בעלת הכלים לביצוע עבודה בגובה. לחילופין, תוכלו לעשות שימוש במוטות ארוכים יותר של מגב אם מדובר רק בחלון ללא מסילות ותריסים.

#5  אל תשתמשו בסכינים וכלים חדים לגירוד לכלוכים מעצבנים – לעתים הילדים עשויים להחביא במסילות החלונות מסטיקים, מדבקות, סוכריות ועוד. נסו להשתמש במברשת שיניים או סקוץ' עדין כדי לגרד את הלכלוך מבלי להרוס את המשקוף.

#6  השתמשו בסבון ומים – ישנם אינספור חומרי ניקיון המכילים כימיקלים שונים. בכל הקשור לניקוי חלונות לבתים פרטיים כדאי להשתמש במים וסבון. אם אתם מתעקשים להשתמש בחומר ניקוי אז אלה בבקבוקים הכחולים הם המומלצים ביותר.

#7  אל תציפו את המסילות במים – אתם עשויים למצוא את עצמכם מנקים את החלונות במשך שעות בניסיון לייבש את המסילות. השתמשו במטלית לחה ו/או בקיסמי אוזניים, סכין מלופפת במגבת ובטכניקות נוספות כדי לנקות את המסילות מבלי להציף אותן.

#8  שאבו אבק מהמסילות לפני הניקוי המאסיבי – אם אין לכם שואב קטן תשתמשו בפן לשיער להעיף את הלכלוך החוצה מהמסילות.

#9  ניקיון לאחר שיפוץ – כאשר מדובר בניקיון חלונות הבית לאחר שיפוץ כדאי להזמין חברת ניקיון מקצועית ולתת לה לטפל בנושא. אם אתם מעדיפים לטפל בו בעצמכם היו סבלניים ונקו את החלונות, התריסים, המשקופים, הציריות וכל חלק של החלון על מנת למנוע הצטברות של אבק שעשויה להזיק לחלונות לאורך זמן.

#10  עיתונים. אם אתם כבר משתמשים בהם אז כפי שאמרנו – לא לניקיון החלונות אלא לפריסה על הרצפה לשמירה על ניקיון הסביבה בזמן שאתם מנסים את המסילות והחלונות.

צילום: pixabay

פורסם על ידי