תמ"א 38

תמ"א 38

פרויקטים רבים של תמ"א 38 צצים בכל מקום כפטריות אחרי הגשם, ומסתבר כי יש לכך סיבה טובה מאוד. לכל אחד ישנו בן משפחה, חבר או מכר אשר בניין המגורים בו הוא מתגורר עבר שיפוץ ושדרוג במסגרת תמ"א 38 והנושא תופס תאוצה רבה בשנים האחרונות, מסיבות רבות. קשה מאוד לסרב להצעה בה אתם מקבלים חידוש ושדרוג מלא של ביתכם, הוספה של חדר, מעלית, מרפסת ומיגון וכל זאת – ללא עלות כלל. מהי אם כך תמ"א 38? מדובר בראשי התיבות של "תכנית מתאר הארצית" לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה. למעשה, זוהי יוזמה של המועצה הארצית לתכנון ובניה, ומטרתה היא לחזק את המבנים אשר נבנו בישראל עד לשנת 1980, וזאת מפני שהם אינם עומדים בתקן הישראלי, ובעת רעידת אדמה חזקה הם צפויים לקרוס ולגרום אסון כבד.

מלבד חיזוק המבנה מפני רעידות אדמה, מה עוד מבצעים בעת תמ"א 38?

מלבד היתרון הברור של חיזוק עמידותו של המבנה בפני רעידות אדמה חזקות ושמירה על בטיחות ושלום הדיירים, ישנם יתרונות גדולים נוספים לפרויקט זה, הנה כמה מן השינויים הנוספים שנערכים במבנה:

  • שיפוץ פנימי של הבניין העשוי לכלול: שיפוץ ושדרוג של חדר המדרגות, חדר הלובי, מערכת האינטרקום, תיבות הדואר, שדרוג של התשתיות בבניין כגון: הביוב, צנרת מים, גז וכדומה, שיפוץ של המקלט, חדר האשפה וחדרי אופניים ועגלות.
  • שיפוץ חיצוני של מבנה המגורים באופן מלא כולל הגינה.
  • התקנת של מעלית חדשה או בניה של מעלית בבניין בוא לא קיימת מעלית.
  • חיזוק של המבנה נגד רעידות אדמה וגם מפני פגיעות טילים.
  • הרחבות דיור: תוספות בנייה באמצעות בניה של: מרפסת, חדר נוסף, מחסן, התקנת מעלית חדישה (במידה והדבר מתאפשר מבחינת המבנה של החלל הפנימי) או חנייה – במידה ושינו שטח.
  • ניצול של זכויות הבניה על גג המבנה או הרחבה של המבנה, על מנת לקבל מימון מלא לפרויקט תמ"א 38.
  • השבחה של ערך הדירה בכשלושים עד ארבעים אחוז.

פרויקט מסוג זה עשוי להמשך כחצי שנה עד שנה עבור קבלת היתר הבנייה ולאחר מכן 24-18 חודשים בנוסף לצורך ביצוע של הבנייה בפועל. כל האמור לעיל כפוף לאישור הרשויות המקומיות וייתכנו שינויים באזורים שונים בארץ. על מנת לקבל ייעוץ מקצועי ולזכות במיצוי מלא של זכויות הבניה שלכם, מומלץ לפנות אל גרוסמן ניהול פרויקטים בע"מ בניהולו של יאן גרוסמן. והיא  פועלת בשיתוף פעולה עם אנשי מקצוע מובילים כגון:  אדריכלים, שמאים, עורכי דין, קבלנים וכולי.

לאתר החברה: https://www.grosman.co.il/

פורסם על ידי