קרקעות למכירה

קרקעות למכירה

קרקעות למכירה עומדות לרשותכם בכל רחבי הארץ, כאשר חלק מהן מיועדות לצרכי בנייה מיידית למטרות הקמתם של בתי מגורים ומבני מסחר וכדומה וחלק מהן מוגדרות כבעלות ייעוד חקלאי. קרקע בעלת ייעוד חקלאי היא ברוב המקרים קרקע הנרכשת לצרכי השקעה לטווח הבינוני והארוך, כאשר היא משווקת במחירים נמוכים (במאות אחוזים) מקרקעות בעלות ייעוד לצרכי בנייה.

קרקעות חקלאיות למכירה – מדוע משתלם להשקיע בהן?

קרקעות למכירה הן קרקעות המוגדרות כבעלות ייעוד חקלאי ולכן בקרב רוב משקיעי הנדל"ן המנוסים והמיומנים הם מהווים מעין סוג של הזדמנות נדל"נית לטווח הבינוני והארוך. הזדמנות זו באה לידי ביטוי גם בשווי הקרקע (הנמוכה ברוב המקרים) וגם בפוטנציאל הטמון בכל הנוגע למימוש העסקה בעתיד לבוא. חשוב לציין שרכישתן של קרקעות חקלאיות לצרכי השקעה הינה השקעה ספקולטיבית במסגרתה המשקיע בוחר להשקיע את כספו במוצר נדל"ני שרווחי ההון והתשואות אותן הוא יוכל לייצר לגביו יתממשו רק בעתיד לבוא ורק במקרים בהם הקרקע תשנה את ייעודה ותופשר לצרכי בנייה למגורים ו/או למטרות תעשייה ומסחר.

יחד עם זאת ישנן לא מעט סיבות ההופכות את הקרקעות החקלאיות להזדמנות נדל"נית עבור מביני העניין כגון:

  • שווי ערך נמוך בהשוואה לקרקעות בעלות ייעוד לצרכי בנייה
  • היצע גדול של קרקעות בכל רחבי הארץ
  • הליך מואץ של שינויי ייעוד קרקעות חקלאיות במהלך השנים האחרונות
  • מגוון רחב של אפשרויות למימוש ההשקעה
  • שווי קרקע ההולך וגדל ככל שמועד שינויי ייעוד הקרקע הולך וקרב

כיצד לבחון עסקאות רכישה של קרקעות חקלאיות לצרכי השקעה?  

רכישת קרקע חקלאיות מיועדת לכל אחד ואחת מביניכם המעוניינים להיכנס לענף השקעות בנדל"ן לטווח הארוך, כאשר שווי הקרקע בה בחרתם להשקיע ילך ויגדל עם השנים וכאשר הקרקע תשנה את ייעודה ערכה יעלה במאות אחוזים. יחד עם זאת, העלייה בשווי הקרקע תלויה בלא מעט היבטים הקשורים לפוטנציאל שינויי ייעודה עם השנים, ולכן, אנו ממליצים לכם לבחון מספר חלופות שונות לצרכי השקעה בקרקעות חקלאיות.

ברוב המקרים, מומלץ לרכוש חקלאות קרקעיות הממוקמות בצמידות לערים ויישובים בעלי פוטנציאל התרחבות בשנים או בעשורים הקרובים. לצורך כך, אנו ממליצים לכם לעקוב את הגידול הטבעי באוכלוסיית היישוב או העיר שבסמוך אליה מוצעות לכם קרקעות חקלאיות. כמו כן, אנו ממליצים לכם לבצע בדיקה יזומה של תכניות המתאר העתידיות של וועדות התכנון המקומיות והאזוריות האחריות על הערים והיישובים השונים הממוקמים בסמוך לקרקע. בדיקה זו תאפשר לכם למעשה לבחון את עתודות הקרקע העתידיות של היישוב/עיר ובכך לבחון את קרבתן של הקרקעות החקלאיות בהן תרצו להשקיע.

חשוב לציין שתהליכי שינויי ייעוד של קרקעות חקלאיות הינם תהליכים המתרחשים בקצב מואץ בכל רחבי המדינה במהלך העשורים האחרונים וזאת לנוכח גידול טבעי באוכלוסיית המדינה והצורך הטבעי הנלווה לגידול זה בכל הנוגע לפיתוח שטחים חקלאיים.

חברת אגי גרופ, גאה לשווק את הקרקעות במיקומים הטובים ביותר בארץ ובמיקומים הטובים ביותר בערים השונות. אגי גרופ חרטה על דגלה לשווק רק קרקעות בהן היא מושקעת בעצמה.

צילום: Pixabay

פורסם על ידי