עו"ד פלילי

עו"ד פלילי

מערכת האכיפה בארץ רק הופכת להיות קשה יותר ואחד מהתחומים המבוקשים ביותר בתחום עריכת הדין, הוא דווקא התחום הפלילי. תפקידו של עו"ד פלילי בתל אביב, חיפה או בכל עיר אחרת בארץ, הינו ללוות את מרשו מרגע האישום ועד להבאתו להקלה בעונש ואפילו עד לזיכוי מוחלט. הליך זה, עשוי לארוך תקופה ארוכה, היות וקיימים תיקים פליליים רבים בביהמ"ש וכן, זה גם תלוי במורכבות התיק עצמו, בערכאות המעורבות, בדיונים ובכל הקשור לתיק, מחקירת המשטרה ועד להגשת ערעור לגבי פסק הדין.

ישנם שלבים, כאשר חשוד מוזמן לחקירה משטרתית. המשטרה עוצרת את החשוד ומביאה אותו בפני שופט. מדובר למעשה על שופט מעצרים או שופט תורן שהוא  זה בעצם שיוכל על פי שיקול דעתו ולאור המקרה, להאריך את מעצרו של החשוד  במספר ימים, לצרכי חקירה. כאשר מגיע שלב החקירה, מומלץ כי החשוד ישכור את שירותיו של עו"ד פלילי וותיק ומומחה. עוה"ד ידריך את החשוד כיצד ניתן יהיה להתמודד מול החקירה והחשדות העומדים בפני החשוד, היות ותגובתו של החשוד, היא זו אשר תנחה ותקבע את התייחסותה של המשטרה כלפיו.

פנו אל עורך דין פלילי לפני שלב החקירה המשטרתית

על מנת להקדים תרופה למכה, מומלץ כבר להתקשר אל עו"ד פלילי כבר כשאר קיבלתם זימון לחקירה המשטרתית. בדרך זו, יוכל העו"ד להתחיל כבר לעיין בתיק ולדעת באילו צעדים עליו לנקוט, על מנת לסייע לחשוד ואף למנוע את התביעה ופתיחת התיק הפלילי כנגדו, כאשר ימצא ראיות נוגדות או עדויות שיוכלו לסייע לחשוד להיחלץ מאישום.

ללא ספק, עו"ד פלילי,הוא זה, אשר יכול לזהות את ההבדל, בין מאסר, לבין קנס ולכן, יש לעשות ככל שביכולתכם, בכדי שתוכלו לבחור את עוה"ד המקצועי והאיכותי ביותר בתחום הפלילי.

מחיקת תיק פלילי אשר נסגר במשטרה

במידה והופסקה החקירה נגד הנאשם והוא אינו מקבל הודעה, כי תיקו נסגר מחוסר עניין לציבור, חוסר אשמה או היעדר ראיות,  יש לפנות אל עו"ד פלילי, על מנת שיוכל לברר מדוע לא נסגר התיק ולדאוג למחוק את הרישום הפלילי{ר"פ}. עוה"ד, יגיש בקשה בשמכם.יש לציין, כי מחיקת הרישום הפלילי משמעותה היא, שאין זה אומר שהרישום נמחק לחלוטין, היות והוא נשאר במאגרי המשטרה. מחיקת רישום פלילי, מטרתה היא שהמידע לא יועבר לגורמים שלפני מחיקת הר"פ, לא יהיו רשאים לעיין ברישום הפלילי.  הגורמים שכן יוכלו לעיין בפרטי התיק הינם: המשטרה, השב"כ, הממשלה, היועמ"ש והוועדה למינוי שופטים .

צילום: pixabay

פורסם על ידי