סלון פינתי

סלון פינתי

הסלון הינו אחד החדרים "הציבוריים" בבית. אליו מגיעים כל בני הבית, וכן, אורחים ומבקרים שונים. הוא מעוצב על פי צרכי הבעלים וטעמם. במרכז החלל מציבים את מערכות הישיבה  הכוללת שולחן וספות. ניתן למצוא סוגים שונים של מערכות כאלו. סלון פינתי איכותי מתאים מאוד לחדר בצורה מלבנית או מרובעת. הכוונה היא להניח את המושבים בזווית של 90 מעלות בצמידות לשני קירות. כך, הם לא יתפסו מקום רב מדי, וכך, גם יישאר מקום מרווח במרכז החדר למעבר ותנועה.

בחדר מלבני בעל שטח קטן יהיה ניתן להניח שתי יחידות ספות. האחת תהיה בת 3 מושבים ואותה יצמידו לקיר הארוך יותר והשנייה בת 2 מושבים לקיר הקצר יותר. בחללים מרווחים יותר ניתן להציב יחידות בנות 4 ו3 מושבים בהתאם. ניתן לבחור באופציות שונות. יש שיעדיפו שזלונג בעל מבנה ארגונומי בצד ימין או שמאל בהתאם למיקום הספה. כמובן שהשזלונג יוצב בצמוד לקיר בגלל אורכו. ניתן לבחור במושבים מתכווננים. יש ספות בהם כל המושבים מתכווננים ויש שרק חלקם.

מערכות ישיבה  רבות מיוצרות מעץ טבעי או מעץ מעובד. העץ הטבעי הינו מסיבי ויפה יותר ומחירו יקר יחסית לאחרים. סוגי העץ המקובלים לייצור רהיטים אלו הם האלון, האורן, המהגוני, הבוק, הטיק הבורמזי הנחשב יקר  ועוד. ניתן למצוא גם מערכות ישיבה העשויות מתכת, וכמובן, כאלה שבהן יש שילוב של שני החומרים האלו גם יחד. שילוב נכון מייפה מאוד את הרהיט ומוסיף לו צבע ועניין. הריפודים יכולים להיות מחומר רך שאליו שוקעים או ריפוד ספוג עם רכות בינונית גמישה. בדי הריפוד עשויים מבד כותנה, עור, בדים סינטטיים רחיצים ועוד.

סלון פינתו מודרני מגיע עם מפרט מתקדם המסוגל לספק נוחות מרבית לבעליו ולמשתמש בו. כריות דו צדדיות נשלפות שאת בדי הריפוד ניתן להוריד ולכבס, מערכת קפיצים לישיבה ארוכה, גובה מתאים המאפשר ישיבה נוחה וניקוי יעיל מתחת וכדומה. מומלץ לכל מי שמחפש סלון לראות את ההיצע באתר אינטרנט של חנות רהיטים בעלת מוניטין ולהגיע אליה כדי לראות אותו מקרוב. את הרכישה יש לעשות לאחר שנבדקו אופציות שונות.

תמונה: pixabay

פורסם על ידי