התקף חרדה

התקף חרדה

מי מבינכם, אשר סובל מהתקפי חרדות, בוודאי יעיד, כי החיים בצלם עשויים להיות מלווים בכאבים, מתישים, סיזיפיים ואף מתסכלים. התסמינים של התקף חרדה יכולים לפגוע בהערכה ובביטחון העצמי, להדיר שינה מעינכם, ולפגוע באושר שלכם. ברם, לא תמיד התקפי החרדה הם שליליים, לפעמים אפשר להפיק מהם ערך מוסף וללמוד דבר או שניים על עצמכם. יש פעמים שהתקף החרדה יפעל לטובתכם, ובמאמר זה נציג את המצבים הללו. המשיכו לקרוא, זה נעשה מעניין מפסקה לפסקה.

האם על ידי התקף חרדה תצליחו למצוא איזון בחיים?

ושאלה התחלתית למאמר זה – "האם על ידי התקף חרדה תצליחו למצוא איזון בחיים?", ונבהיר לעומק את כוונתנו. במידה ואתם סובלים מהתקפי חרדות, בוודאי כבר למדתם כל מיני שיטות לתרגולים של תגובות למצב, במנעד רב של דרכים תכליתיות, על מנת לנהל תהליכים של מציאת איזון בכל מיני תרחישים שבהם אתם נתקלים במהלך החיים שלכם. כמו למשל – ניהול נכון בזמני פעילות, עבודה, מנוחה, תחביבים, שעות פנאי או מצבים חברתיים, וכיוצא בכך. התקפי החרדה מזהירים אתכם בפני יציאה מאיזון. אבל, במידה ותלמדו לקחת אחריות על ניהול מערכות היחסים שלכם שמתכתבות עם התקפי חרדה, הם יכולים להיות מאוד מתגמלים בהיבט של מה שהנכם עושים בשביל עצמכם. באפשרותכם להוכיח רק לעצמכם מה קצה היכולות שלכם, באמצעות למידה של תגובות מודעות להתקפי החרדה, במקום לאפשר להם שליטה בכם. באמצעות התהליך הזה תסייעו לעצמכם בתהליך הקבלה, יכולות המנהיגות וחיזוק הביטחון העצמי שלכם. מוטב תעשו באם תמצאו מטפל, אשר יתמוך בהישגים ובמאמצים שלכם, וידריך אתכם במציאה של איזון בחיים שלכם.

האם באמצעות התקף חרדה תחכימו?

וזאת שאלה די מוזרה, אתם חייבים להודות – "האם באמצעות התקף חרדה תחכימו?", ועליה נמהר להשיב. במידה ויש לכם נטייה להתקפי חרדה, בוודאי שאתם ניחנים באינטליגנציה ייחודית, הרבה יותר מן הסביבה שקרובה לכם. מחקרים מעידים על כך, כי הסובלים מהתקפי חרדה עשויים להיות מנתחים, חוקרים מעולים, ובעלי חשיבה ביקורתית שאין שניים להם, וכיוצא בזה. חוץ מנטייה טבעית לעיבוד אינטלקטואלי באופן גבוה, התקפי החרדה עשויים אף ללמד אתכם כיצד להחכים, בעוד הנכם עוברים את תהליכי הלמידה עליהם. באמצעותם תרחיבו את ההבנה המיטבית עליהם, מה שיסייע בידכם לחקור מצבים בצורה מודעת, ולהביא לכדי פתירה של בעיות באופן רגוע. כל הללו בהכרח ישפרו את האינטליגנציה הרגשית והמנטלית שלכם.

האם התקף חרדה מספק אנרגיות שמכוונות לפעולה?

ושאלה לסיום הדיון שלנו – "האם התקף חרדה מספק אנרגיות שמספקות לפעולה"?, ועל כך נענה לאלתר. בשביל המון בני אדם, התקף חרדה לא מעורר לכדי הישגיות, כי אם הוא מעורר לכדי חוסר יכולת מורגשת לפעולה. במידה והתקף החרדה גורם לכם לכעין שיתוק, שמייתר את היכולת שלכם להתקדם, כדאי שתדעו כי תגובות הסטרס שלכם עשויות להועיל לכם דווקא. מבולבלים? מיד נסביר הכול. האנרגיות אשר מזינות התנהגות ומחשבה של דאגות מספקת לכם את צרכיכם על מנת לבצע פעולות מסוימות ולהתנתק. באמצעות נקיטה של פעולות כאלו ואחרות, האנרגיות הללו יתקבצו בקרבכם, ללא מוצא. על מנת לתעל נכונה את האנרגיות שלכם, תאמנו את הנפש ואת הגוף שלכם שיבצעו פעולות קטנות, מה שיאפשר לאנרגיות שלכם לספק לכם מזור של ריפוי לטווח הארוך, כדוגמת – שימוש באנרגיות על מנת לצאת ולשאוף אור יום.

פורסם על ידי