אוכל לכלבים

אוכל לכלבים

רכישת אוכל לכלבים עשויה להיות פעולה פשוטה ורוטינית. אך יש מקרים בהם יש שאלות, לבטים והתלבטויות. כי המזון שאתם מגישים לכלב שלכם צריך להתאים ולהועיל, להשביע ולשמור על הבריאות. השיקולים בבחירת המזון לכלב שלכם מפורטים להלן.

פרמטרים ושיקולים בבחירת אוכל לכלבים

  • מותג – יש מגוון מוצרי מזון המיועדים לכלבים. חלקם מוצרים תוצרת חברות עממיות וחלקם תוצרת מותגים עולמיים ידועים. אוכל הוא עניין בעל חשיבות רבה שיש לו השפעה גם על  הבריאות. ולכן המותג שעומד מאחורי האוכל זה לא רק עניין של אופנה או יוקרה. יש כאן משמעות לבריאות של הכלב שלכם. ולכן בחנו את המותג ובחרו אוכל לכלבים מתוצרת חברה איכותית בעל שם טוב.
  • מרכיבים – הכלב שלכם צריך לאכול מזון שמכיל מרכיבים מסוימים. לאחר ייעוץ עם ווטרינר תוכלו לדעת אילו חלבונים מתאימים לו. כמה אחוזים מתוך המאכל שלו יכולים להיות פחמימות וכן הלאה. בדקו את הרכב המזון שאתם רוכשים והתאימו אותו לצרכים של הכלב שלכם. מזון  שמורכב ממרכיבים איכותיים ומתאימים ישפרו את הבריאות של הכלב שלכם.
  • מקרים מיוחדים – יש מקרים מיוחדים בהם הכלב פיתח אלרגיה למזון מסוים או שהוא רגיש למרכיב כלשהו. במקרים כאלו יהיה נכון להתייעץ עם מומחה כדי לדעת אילו מאכלים יוכלו להתאים לכלב בהתאם למצבו הנוכחי. פעמים יומלץ על מעבר למזון היפו אלרגני ופעמים ייבחר מזון מסוים שאינו מכיל מרכיב מסוים שלא משפיע לטובה על הכלב שלכם.
  • עלויות – גם העלות של המזון משפיע על ההחלטה שלכם. ולכן בעמדכם מול מדפי המוצרים יהיה עליכם לבחון כמויות ולהשוות מחירים כדי לבחון מה המחיר של המוצר ולוודא האם המחיר של המאכל סביר ביחס לכמות שהמארז מכיל.
  • גזע – המאכל צריך להתאים כמובן לגזע של הכלב. ולכן עליכם לבדוק אילו מאכלים מתאימים לגזע של הכלב שלכם ולבחור בהתאם את המזון המומלץ.
  • משקל, מצב גופני ומחלות – בהתאם למשקל של הכלב, למצב הבריאותי הכללי שלו וכן למחלות מהן הוא סובל, יהיה נכון להתאים את המאכל שישפיע עליו בצורה טובה ויחזק את כלל מערכות הגוף שלו.

המאמר נכתב באדיבות דרך החיות, חנות אינטרנטית המספקת ציוד ומזון לבעלי חיים.

צילום: freepik 

פורסם על ידי