אדריכל נוף

אדריכל נוף

אחד מהמקצועות המבוקשים בישראל הינו אדריכל נוף הוא איש מקצוע שלמד את תחום אדריכלות הנוף ועוסק בו. תפקידו של אדריכל זה הוא לחבר בין הטבע לבין המבנים שנבנו על ידי בני אדם. מימוש תפקיד זה מתפרש על לא מעט רבדים ובין היתר, האדריכל צריך לקחת בחשבון בעיצוביו פרמטרים שונים כגון: אקולוגיה, ניתוח תנאי שטח, חלוקת המרחב הציבורי בהתאם לאוכלוסיות שונות ותפקידים, תכנון מדוקדק ומפורט של צמחיה, ניקוז מי גשמים ועוד. כל אדריכל נוף מקצועי חייב לקחת את כלל הפרמטרים הללו ופרמטרים נוספים כאשר הוא עוסק בעיצוב גינות.

במה עוסק אדריכל נוף

כאמור, תפקידו של אדריכל נוף הוא לעצב גינות, חצרות ומרחבים טבעיים שונים ולשלב אותם עם מבנים שנבנו בידי בני אדם. אדריכלות נוף יכולה לעסוק בפרויקטים נרחבים מאוד אשר משתרעים על מאות דונמים או בפרויקטים קטנים יותר. האדריכל יכול לעצב גינות פרטיות או גני אירועים. כך או כך, האדריכל חייב להיות בעל ידע מקצועי בכל הנוגע לתחום. השכלתו הפורמאלית של אדריכל זה מאפשרת לו לדייק בעבודתו. לאדריכל יש ידע רחב בנושאים שונים הרלוונטיים לעבודתו כגון: ניקוזים, ושיפועים, אלמנטים עיצוביים שונים, תכנון צמחייה, תכנון נכון של כל גן באשר הוא ועוד.

מדוע כדאי להיעזר דווקא באדריכל נוף לצורך עיצוב גינות

על אף שכיום ניתן למצוא לא מעט אנשי מקצוע העוסקים בתחום הגינון ללא השכלה פורמלית, הרי שאם אתם מעוניינים לעצב את הגינה שלכם בצורה הטובה, הנכונה והמקצועית ביותר, כדאי מאוד שתבחרו באיש מקצוע בעל ידע והשכלה רבה בכל מה שקשור לתחום הגינון. אדריכל נוף יעניק לכם מענה נכון לתכנון העבודה הנדרשת לעיצוב הגינה שלכם וכך, יחסוך בעיות שעלולות להתעורר בשלב מאוחר יותר ואת העלויות שיכולות להיות בגינן. במהלך לימודיו של אדריכל נוף, הוא לקח לא מעט קורסים בתחומי הגינון והצמחייה ולכן הוא ידע כיצד לתכנן את עיצוב הצמחייה באופן המדויק ביותר לצרכי הלקוח לגינתו של הלקוח. האדריכל ידע כיצד להתאים את סוג הצמחים והעצים לאזור הגיאוגרפי של הבית, לתכנן את זמני ההשקיה בצורה נכונה על מנת שלא ליצור עומס של מים שעלול לגרום לריקבון של הצמחים ועוד.

צילום: pixabay

פורסם על ידי