4 מסלולים שניתן לטייל בהם

4 מסלולים שניתן לטייל בהם

האופניים החשמליות המתקפלות הביאו איתם שילוב מושלם בין ההנאה שברכיבה לחוסר המאמץ שבשילוב מנוע חשמלי עוצמתי ברכיבה. כיום, אופניים חשמליות מאפשרות רכיבה גם בתנאי שטח (כשהאופניים עצמן מותאמות לכך!) ואם אתם נהנים לטייל בטבע, ארזו את האופניים החשמליות שלכם וצאו לדווש באחד מהמסלולים המובאים כאן, לטיול רכוב. רגע לפני שנצא, חשוב לדעת כי כל חנות אופניים חשמליות נדרשת לספק אופניים על פי החוק, במהירות מרבית של עד 25 קמ"ש. הרכיבה באופניים חשמליות מותרת רק החל מגיל 14, ובלבוש וציוד הולמים. הקפידו על בטיחותכם, כדי שתוכלו לב

להמשיך ולטייל עוד ועוד.

מסלול רכיבה באופניים חשמליים בדרום – מסלול שטח נינוח ליד קיבוץ בארי

ליד קיבוץ בארי, כחמישה קילומטרים מצומת סעד, תמצאו כניסה ליער בארי, ובו רשת מסועפת של שבילים מותאמים לרכיבה נינוחה באופניים. מדובר בשבילי כורכר (ועל כן האופניים החשמליות שלכם צריכות להתאם לנסיעה בשטח, למשל, הצמיגים נדרשים להיות עבים והמנוע מוגן), אולם הנסיעה נינוחה יחסית .אורך המסלול כתשעה קילומטרים והוא בהחלט מתאים לכל המשפחה, עם נוחות רכיבה טובה. בצידי הדרך תוכלו לצפות בפריחת הכלניות בעונת האביב, באזורי תצפית עוצרי נשימה, ועוד. השביל, אגב, הוא חלק משביל ישראל.

כמה נקודות שחשוב לדעת לפני היציאה לרכב: אזור קיבוץ בארי והנגב המערבי הם בעוטף עזה, ועל כן יש להישמע להוראות בטיחות באזור. לאחרונה, נשרפו בסביבות הקיבוץ שטחים נרחבים, ועל אף שנראה כי מסלולי הרכיבה באזור עדיין פופולאריים, חלק מאזורי הפריחה, לכאבנו, יידרשו לתהליך שיקום.

מסלול רכיבה במזרח הארץ – פארק עדולם באזור מושב צפרירים

דרומית לירושלים ממזרח לפאר בריטניה, תמצאו שבילים נינוחים, שמתאימים לכל המשפחה, של נסיעה באורך כעשרה קילומטרים. בדרך, תוכלו ליהנות מביקור במערות המקומיות המרתקות, ולחקור שרידי ישובים עתיקים באזור. המסלול מתחיל מנסיעה במישור של כשלושה קילומטרים, לאחריהם תמצאו את עצמכם בצומת בצורת T – ימינה, תגלו את מסלול נחל תכליל, מסלול של כ – 11 ק"מ, המתאימה לרוכבים מנוסים, ושמאלה – תרכבו לאורך חורבות העיר שוע, עם נסיעה בדרך שחלקה הגדול סלול לאורך נחל שוע.

מסלול רכיבה בצפון הארץ – מסלול סובב הר גילון

הפעם, אנחנו ממליצים על מסלול לרוכבים מנוסים, בן מעל 2 קילומטרים – ובנופים שלא תשכחו. המסלול הוא מעגלי, והוא מתחיל מחניית בית הספר הר גילון, והוא צופן בחובו נופי פריחה בחודשי האביב והקיץ, אזורים נפלאים לפיקניק קצר בטבע, עמקים נסתרים ועוד הפתעות. למעוניינים להמשיך לדווש – תגלו את מסלול אחיהוד – מסלול המצוי בקרבת מקום, והוא בן מעל 30 קילומטרים אולם נדרש לרכיבת שטח שמתאימה למנוסים.

מסלול נינוח במיוחד בצפון השרון – מסלול נחל אלכסנדר

מסלול לרוכבים על אופניים חשמליים המעוניינים בדרך קצרה וסלולה שאטרקציות זרועות לכל אורכה, ומתאים במיוחד למשפחות עם ילדים קטנים, הוא מסלול נחל אלכסנדר, המכיל רכיבה בכביש סלול על פני כשלושה קילומטרים. תחילת המסלול באזור תחנת הדלק "אלונית" בצומת קיבוץ העוגן – ואם אתם רוכבים מנוסים, תכלו לרכב עוד כחמישה קילומטרים בשטח, ברכיבה בדרגת קושי בינונית בשבילים מסומנים – ולהגיע עד הים.

תמונה: pixabay

פורסם על ידי