הערכה: 4,500 בתי אב בבת ים יערכו שיפוץ לקראת פסח

תמונת המחשה

תמונת המחשה

לפי הערכת התאחדות קבלני השיפוצים, כ-4,500 בתי אב בבת ים יעברו שיפוץ לקראת פסח. היקף השיפוצים בעיר יחסית גבוה מכיוון שיש בה הרבה בתים ישנים, וגם הקירבה לים והמלח גורמים לתדירות גבוהה יותר של שיפוצים לעומת ערים אחרות. עלות ממוצעת של שיפוץ בבת ים עומדת על כ-35,000 שקלים, נמוך יותר מאשר בתל אביב.

מסקר שערכו בהתאחדות קבלני השיפוצים לקראת החג עולה, כי צביעת הבית היא עדיין עבודת השיפוצים הנפוצה ביותר  לפני פסח. אחריה נמצא הריצוף, עבודות נגרות, אינסטלציה וחשמל.

ערן סיב, יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים, אומר ש"לצערי אנו ממשיכים לחוות ירידה מתמשכת בהיקף עבודות השיפוצים בפסח, חג האביב המסמן את התחלת עונת השיפוצים שמגיעה לשיאה בחודשי הקיץ. את הירידה הדרסטית מלפני שנתיים חווינו בגלל אינתיפאדת היחידים, שהשפיעה על עבודות שיפוצים בכל הארץ. לצערי אנו ממשיכים לחוות ירידה. זה קורה להערכתנו משתי סיבות, הראשונה היא בגלל המצב הכלכלי שאנשים מעדיפים להימנע מהוצאות גדולות. הסיבה השנייה היא שעיקר עבודות השיפוצים לקראת פסח מתבצעות בגוש דן, והעבודות על הרכבת הקלה מקשות מאד על ההיקף ועל הביצוע של העבודות".

אלו העבודות הנפוצות בשיפוצים לקראת פסח:

עבודות הצבע הינם עדיין העבודות הנפוצות לפני פסח , רוב הציבור הישראלי עדיין נוהג לצבוע את דירתו לפני החגים. עלות חדר צבע הינה 1,150 שקלים לחדר כולל תיקוני שפכטל קלים.

עבודת הריצוף בהדבקה על תשתית קיימת מהירה יחסית וזולה יותר מכיוון שאין צורך לשבור את הריצוף הקיים. עלות ריצוף בהדבקה הינה כ-180 שקלים למטר, וניתן לסיים דירת 100 מטר בחמישה ימי עבודה בלבד.

עבודות הנגרות תפסו השנה מקום שלישי בעבודות השיפוצים לפני פסח. לרוב מדובר בהחלפת דלתות או פורמייקה של ארונות מטבחים, במיעוט המקרים מתבצעת החלפה מלאה של המטבח, שכן מדובר בעלות גבוהה במחיר התחלתי של 35,000 שקלים.

אינסטלציה וחשמל – מכיוון שמדובר בעבודות גדולות המצריכות שבירת קירות ועלותן בהתאם, במידה ואין צורך דחוף לעשות זאת – אנשים יעדיפו לדחות את השיפוץ המקיף, ולהתמקד לפני החג בשיפוץ יותר קוסמטי. בחשמל למשל, החלפת מנורות ושאלטרים בלבד. עלות נקודת אינסטלציה הינה כ-1,350 שקלים ועלות נקודת חשמל הינה 230 שקל.

שיפוצים-פסח-כתבה

פורסם על ידי