פרס יו"ר הכנסת הוענק לעמותת "הגל שלי" מבת ים

ירון ועומר | צילומים: יובל קדמון

ירון ועומר | צילומים: יובל קדמון

פרס יו"ר הכנסת לאיכות החיים הוענק לאחרונה לעמותת "הגל שלי" מבת ים על פעילותם "למען העשרת חיי החברה". טקס הענקת הפרס בו קיבלו חברי העמותה תעודת הוקרה ומענק בסך 30,000 שקלים נערך במשכן הכנסת במעמד יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון וראש עיריית בת ים יוסי בכר. עמותת "הגל שלי" זכתה בפרס הנכבד בעקבות פועלה המשמעותי בתחום החינוך.

בשנת 2012 ירון וקסמן ועומר טולצ'ינסקי, שני יזמים חינוכיים, פיתחו תכנית חינוכית חדשנית בשיתוף עיריית בת ים לקידום נערים ונערות המשתמשת בגלישת גלים ככלי חינוכי. זאת במטרה ללמד את הנערים לא לוותר, להתמיד ובסוף להצליח. במסגרת הפרויקט החניכים מתמודדים עם אתגרי הים והגלישה ומבינים שרק בזכות התמדה, אמונה עצמית ונחישות הם יצליחו – וכך גם בחיים עצמם.

ירון נאם במשך שלוש דקות על העמותה, פעולותיה וחניכיה, ובין היתר אמר: "החלום שלנו היה, ועודנו, להעביר את זה הלאה. להפוך את גלישת הגלים לכלי חינוכי משמעותי, להשתמש במשאב הטבע שלנו ובספורט המופלא הזה כפלטפורמה להעצמה אישית, כחוויה מעצבת לשינוי חייהם של בני הנוער".

ראש העיר, יוסי בכר, מסר: "אני מברך את ירון ועומר על זכייתם בפרס הנכבד. עיריית בת ים עובדת בשיתוף עם העמותה מזה שנים, וגאה כל פעם מחדש מהתוצאות החינוכיות יוצאות הדופן שהפעילות מביאה". בכר ציין כי מעולם העיר לא קיבלה תשואה גדולה יותר על מבנה שלה.

פורסם על ידי