נשאר בבת ים: רפאל ברנז התפטר מהכנסת

ברנז והודעת ההתפטרות

ברנז והודעת ההתפטרות

ממלא מקום וסגן ראש עיריית בת ים, רפאל ברנז, אמור היה להפוך היום (שלישי, 19 בספטמבר), בדיוק בשעה 10.55, לחבר כנסת מן המניין מטעם ש"ס – זאת בעקבות התפטרותו מהכנסת של יגאל גואטה, שתיכנס לתוקפה באותה שעה. במקביל ובאופן אוטומטי הייתה פוקעת חברותו של ברנז במועצת העיר בת ים וכהונתו כסגן ראש העיר.

כבר לפני שבוע אמר לנו ברנז כי הוא מעדיף לכהן כסגן ראש עיר מאשר כחבר כנסת: "אני אוהב את העשייה בבת ים ורוצה להישאר לעבוד בה ולשרת את תושבי בת ים. בכוונתי להתפטר (מהרשימה לכנסת) אך קודם עליי להתייעץ עם מועצת החכמים, רבני ש"ס, ולהבין מה נכון לעשות".

בהתאם לחוק, הדרך היחידה מבחינת ברנז להישאר חבר מועצת העיר וסגן ראש העיר היא להתפטר מרשימת מועמדי ש"ס לכנסת, וזאת עוד לפני השעה 10.55 בבוקר היום.

לאור כל זאת ולאור העובדה כי ברנז שוהה בימים אלה באומן שבאוקראינה, הוא נסע במיוחד מאומן לקייב למשרד עו"ד ונוטריון כדי לחתום על מכתב התפטרות מהרשימה לכנסת. לאחר חתימתו על מכתב ההתפטרות מסר ברנז: "לאחר שהודעתי לשר הפנים הרב אריה דרעי שאני מרגיש חובה להמשיך את המהפכה בעיר בת ים, ומתוך כבוד ואהבה לח"כ יגאל גואטה, נסעתי מאומן לקייב כדי לחתום על מכתב התפטרות מהכנסת. אני מודה לשר הפנים על האמון ומבטיח לשרת את תנועת ש"ס מכל מקום ובכל מצב".

חותם650

פורסם על ידי