11-20 במרץ: שבוע החינוך בבת ים

צילום דוברות העירייה

צילום דוברות העירייה

לראשונה בבת ים יתקיים "שבוע החינוך", שיחל היום (ראשון, 11 במרץ) ועד 20 במרץ. הפרויקט הוא שיתוף פעול בין מרכז הצעירים ואגף החינוך בעיר, ומטרתו לקרב את תלמידי בת ים לנושא ההשכלה הגבוהה.

במסגרת שבוע החינוך יתקיימו בכל התיכונים בעיר מגוון סדנאות, פאנלים, פעילויות והרצאות שיעסקו בתכנים של היכרות עם מקצועות העתיד והדרך לאקדמיה. בשבוע זה שעות "החינוך האישי" בתיכונים, הנקראות "שחריות", יוקדשו לנושא. כל מחנך וכל מורה מקצועי יספר לתלמידיו על לימודיו האקדמיים והבחירות שעשה, וכל מנהל יכנס את תלמידיו ויספר להם על דרכו המקצועית והלימודית. לקראת השבוע בתי הספר בעיר בחרו עבור התלמידים מתוך היצע רחב של פעילויות איזה מהם יתקיימו עבור תלמידיהם.

בתיכון חשמונאים, בית וגן, ותיכון חדש דרכא יערכו "פאנלים של מקצועות מעוררי השראה", בהם תלמידי י"א-י"ב יפגשו בעלי מקצועות מרתקים ומגוונים וישמעו על דרכם המקצועית, על לימודיהם האקדמיים ועל נסיבות חייהם. מטרת הפאנל היא לעורר השראה לדמיין ולבנות תמונת עתיד משמעותית, ללכת ללימודים גבוהים ולפתוח דלתות להגשמת המסלול בו התלמידים בוחרים.

בבתי ספר נוספים תלמידי י'-י"ב יאזינו להרצאות בנושא "לבנות עתיד במאה ה21" ו"תואר אקדמי –למה ואיך?". חלק אחר מהתיכונים יעברו סדנאות "דלתות מסתובבות" – סדנאות חווייתיות המדמות עולמות תוכן תעסוקתיים מגוונים. בנוסף תתקיים בבתי ספר אחרים סדנת תאטרון "דמיון יוצר מציאות" במטרה לעסוק בנושאי החשיפה לאקדמיה באמצעות עולם הדמיון, הרגש והמשחק.

במספר בתי ספר יסודיים יתקיימו הרצאות להורים בנושא "לגדל ילד מוכשר למחר", ויהיו גם תיכונים שייצאו לסיורים במוסדות להשכלה גבוהה ולמרכזי הצעירים והנוער בעיר לסדנאות הכרות עם עצמי ולסדנת חלומות.

במחצית מבתי הספר בעיר ייפגשו התלמידים עם קצינים מהמלט"ק (המכללה לפיקוד טקטי) להרצאה בנושא "צבא, אקדמיה ומה שבינהם – השילוב הנכון בין שירות, משמעות, ולימודים אקדמיים". באורט מלטון תלמידי מגמת מדעי הרפואה ייפגשו עם האחות הראשית של צה"ל לשמוע על האפשרות ללימודי אחיות במימון צה"ל לפני השירות ואחריו שירות משמעותי כאחות. כמו כן מתקיימת בבית הספר הרצאה של ד"ר דוד ליבל, אורטופד ילדים מנתח ובוגר בית הספר.

מלבד הפעילות לתלמידים, בחלק מבתי הספר ייערכו הרצאות ייעודיות למורים על חשיבות החשיפה לאקדמיה. לקהל הרחב תתקיים "הרצאה מעוררת תאבון" – הרצאה לבני נוער בפיצרייה בנושא חשיבות ההשכלה הגבוהה.

פורסם על ידי